وبلاگ

خرید ویلا دماوند و مدت زمان ساخت و ساز آن

خرید ویلا دماوند و مدت زمان ساخت و ساز آن

آب و هوای دل‌پذیر، مناظر بی‌نظیر، طبیعت بکر دماوند کشور سبب شده است تا مسافران و گردشگران بسیاری برای تعطیلات و البته تمدد اعصاب دماوند کشور را برای سفر انتخاب می‌کنند. بنابراین ممکن است برخی از شما به فکر ساخت و ساز ویلا و یا خرید ویلا دماوند بیفتید.

 

خرید ویلا دماوند و مدت زمان ساخت و ساز آن

چرا که امروزه با توجه به استقبال بسیار مسافران به دماوند کشور، ساخت و ساز ویلا گسترش قابل توجهی پیدا کرده است. علاوه بر آن در سال‌های اخیر شاهد گردشگران بین‌المللی و تمرکز بر روی توریسم بوده‌ و افزایش چشمگیری در صنعت گردشگری داشته است.

در این میان افرادی هستند که در دماوند کشور، زمین دارند و می‌خواهند تا با ساخت ویلا در آن درآمدی کسب کنند. البته در مقابل نیز یک‌سری از افراد ساخت و ساز ویلا را به منظور اقامت شخصی برای خود می‌سازند. به هر حال افراد با توجه به نیاز خود اقدام به ساخت و ساز ویلا در دماوند کور می‌کنند. تنها چیزی که در این میان ممکن است برای شما سوال ایجاد کند این است که چه مدت زمان می برد تا ویلایی ساخته شود؟ اگر شما نیز قصد ساخت ویلا در مناطق مختلف دماوند کشور را دارید، توصیه می‌کنم تا برای پاسخ سوال خود تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

چگونگی ساخت ویلا در دماوند‌

برای ساخت ویلا در شهرهای مختلف دماوند کشور مراحل مختلفی وجود دارد که آسان خواهد شد. در ادامه این بخش به بررسی موارد مهم آن پرداخته‌ایم.

اطمینان از سند معتبر قانونی

قبل از خرید زمین ویلا این نکته را در نظر داشته باشید که زمین شما باید دارای سند قانونی باشد، هم‌چنین علاوه بر آن زمینی را برای ساخت و ساز انتخاب کنید که کاربرد کشاورزی نداشته باشد. برخی از زمین‌ها در دماوند کشور، حتی در مناطق جنگلی که بسیار خوش آب و هوا هستند، زمین‌ها صرفا برای کشاورزی مناسب هستند که متاسفانه چنین زمین‌هایی در مناطق دماوندی برای ساخت و ساز دارای مجوزهای قانونی نمی‌باشند.

دریافت مجوز‌های لازم‌

همانطور که اولویت اول ساخت و ساز خانه و آپارتمان دریافت مجوز است، به این ترتیب نیز برای ساخت ویلا در دماوند کشور اولین قدم دریافت مجوزهای لازم برای ساخت می‌باشد. اینکه در چه فصلی اقدام به خرید ویلا دماوند یا ساخت ویلا می‌کنید، اگر بدون دریافت مجوزهای لازم اقدام نمایید در هر زمان امکان تخریب و یا مصادره ملک شما وجود دارد.‌

این نکته را در نظر بگیرید که اگر در چنین زمین‌هایی اقدام به ساخت و ساز ویلا کنید و در هر مرحله‌ای از ساخت باشید، سازه‌ی شما خراب خواهد شد و تنها سرمایه‌ی شما از بین خواهد رفت. هم‌چنین افرادی در این میان هستند که به دلیل رفت و آمد دشوار در فصل زمستان اقدام به ساخت ویلا می‌کنند تا کسی متوجه ساخت و ساز آن‌ها نشود. به این امید که بتوانند در پایان کار مجوز دریافت کنند. چنانچه دریافت مجوز یکی از اقدامات اساسی برای ساخت ویلا می‌باشد که حتما باید دریافت شود. بنابراین در زمان ساخت ویلا بسیار حساس باشید و گول حرف‌های افرادی را نخورید که با ترفندهای مختلف قصد دارند زمین‌های کشاورزی را برای ساخت به شما پیشنهاد کنند.

نوع زمین ساخت ویلا

علاوه بر دریافت مجوز در ابتدای ساخت ویلا، به زمینی که برای ساخت و ساز ویلا خریداری می‌کنید، حتما توجه کنید و زمینی را خریداری نمایید که قابلیت ساخت ویلا داشته باشد. چرا که برخی از زمین‌های حاشیه دریا به دلیل جزر و مد و یا عمومی بودن آن‌ها گزینه‌ی خوبی برای ساخت ویلا نمی‌باشند. در نهایت بعد از دریافت مجوزهای لازم، حدود ۶ ماه تا ۲ سال زمان برای ساخت ویلا نیاز است. اما نوع ویلای مدنظر شما، نوع مصالح ساختمانی و طراحی داخلی، انتخاب هر یک از این موارد دارای زمان‌بندی متفاوتی برای ساخت ویلا می‌باشد.

خرید ویلا دماوند و مدت زمان ساخت و ساز آن
چه عواملی در زمان ساخت ویلا موثر است؟‌

علاوه بر موارد گفته شده، فصل ساخت ویلا در دماوند به مدت زمان اتمام کار ویلا بستگی دارد. در فصل زمستان به دلیل بارش باران و برف، ساخت ویلا به کندی پیش می‌رود، چرا که مصالح ساختمانی به خوبی خشک نمی‌شوند. بنابراین آغاز فصل بهار تا پایان پاییز با توجه به خوب بودن شرایط آب و هوایی، می‌تواند گزینه‌ی ایده‌آلی برای ساخت و ساز باشد.

آیا خرید ویلا دماوند یا ساخت آن به صرفه است؟‌

با در نظر گرفتن مشکلات اقتصادی و کم ارزش شدن پول، افراد در پی آن هستند تا با ساخت و ساز ویلا در دماوند سرمایه خود را حفظ کنند و سود قابل توجهی را کسب کنند.‌ با اینکه خرید سکه و ارز دارای ریسک بالایی می‌باشد، اما خرید ویلا دماوند می‌تواند علاوه بر ضرر کم یک راه سرمایه‌گذاری بسیار مناسب برای هر فردی باشد. ممکن است با خرید ویلا در دماوند به سوددهی کمی برسید اما مطمئنا دارای سود در بلند مدت برای شما خواهد داشت. چنانچه ریسک خرید ویلا دماوند به نسبت خرید سکه، طلا و ارز کم است، اما به راحتی می‌توانید سرمایه خود را حفظ کرده و یا با اجاره ویلا درآمدی در آینده برای خود داشته باشید.

مصالح ساختمانی مناسب برای ساخت ویلا در دماوند‌

به دلیل متفاوت بودن شرایط آب و هوایی دماوند کشور به نسبت بخش‌های دیگر، مصالح به کار رفته در ساخت و ساز ویلا نیز در دماوند متفاوت است. به این ترتیب برای ساخت ویلا باید از مصالحی استفاده شود که علاوه بر کیفیت دارای مقاومت و استحکام خوبی باشد.

بتن؛ سازندگان برای اینکه از بتن در ساخت ویلا استفاده کنند، سیمان و درصد مشخصی از آب را با هم ترکیب می‌کنند.

سیمان؛ برای اینکه بتن‌ها از استحکام بالایی در سازه برخوردار باشند، از سیمان استفاده می‌کنند که بهترین نوع آن به نام پرتلند است که به عنوان معروف‌ترین مصالح ساختمانی شناخته می‌شود. قیمت مناسب سیمان، ایجاد سطحی صاف و یکنواخت از ویژگی‌های بارز سیمان می‌باشد. اغلب معماران و سازندگان آشنایی کامل از آن دارند و ترجیح می‌دهند از سیمان در ساخت و ساز ویلا استفاده کنند.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.