وبلاگ

خلق یک ویلای رویایی با جدیدترین ایده‌های بک اسپلش در گیلاوند

خلق یک ویلای رویایی با جدیدترین ایده‌های بک اسپلش در گیلاوند

نخستین باری نیست که به سراغ بک اسپلش آمده‌ایم. پیش‌تر، بک اسپلش را مفصلاً معرفی کردیم و اذعان نمودیم طراحی خلاقانه ویلای دماوند، در حضور انواع بک اسپلش، دیگر کار حضرت فیل نیست. این بار از نگاهی نو، بک اسپلش را مورد بررسی قرار خواهیم داد و این مطلب را تشریح خواهیم کرد که در انتخاب بک اسپلش چه مراحلی را باید پشت سر گذاشت؟

 

خلق یک ویلای رویایی با جدیدترین ایده‌های بک اسپلش در گیلاوند

محافظت از دیوار در برابر آلودگی‌ها، مهم‌ترین رسالتی است که بک اسپلش‌ها عهده‌دار شده‌اند، این اما تمام ماجرا نیست. استفاده ازبک اسپلش در دنیای پر زرق و برق امروز، راهی است جهت خلق یک آشپزخانه بکر و آفرینش یک حمام دوست داشتنی.

بک اسپلش‌ها از کنار هم قرار گرفتن تکه‌های کوچکی که تایل یا پنل نام می‌گیرند، ایجاد می‌شوند. مدیریت تایل‌های کوچک، در اختیار شماست، کافی است جای تایل‌ها را عوض کنید تا طرح نهایی متفاوت شود و این همان خلاقیتی است که مهم‌ترین دستاورد بک اسپلش خوانده می‌شود.

متریال، طرح، الگو و رنگ بک اسپلش‌ها به مثابه دریایی است بیکران، همین قدر وسیع و بی‌انتها.

سبک و سیاقتان را چراغ راهتان بگذارید و به همان سمتی حرکت کنید که روح و قلبتان مایل است.

برای انتخاب بک اسپلش لازم است سه مرحله پشت سر گذاشته شود:

۱- انتخاب طرح و الگوی مورد نظر

یکی از ترندهای محبوب، استفاده از طرح‌هایی است که زندگی و پویایی را یادآور می‌شوند و چشم‌ها را بلادرنگ می‌ربایند. موزاییک‌های واترجت، که در ادامه تصویرشان قابل مشاهده است، یکی از طرح‌های مطرح ۲۰۱۹ بوده است. می‌توان از طرح‌هایی استفاده کرد که یک مفهوم را در جانمان نهادینه می‌کنند. بک اسپلش، هنری است که بر لوح دیوار، نقش می‌بندد. بسط دادن بک اسپلش تا سقف ویلا، جلوه ای خاص و نو، ایجاد خواهد کرد. انواع بک اسپلش قادرند رنگ و روح در مکان تزریق کنند، با استفاده از بک اسپلش حتی می‌توان انواع متن را بر دیوار حک نمود. چه هوادار طرح‌های ساده باشید چه مدل‌های هندسی و پیچیده، دستتان برای انتخاب باز است.

تصاویر زیر هنر ساخت الگوها و اشکال شکیل را یادآور می‌شود. عکس‌هایی که در ادامه آمده‌اند، تماماً برگرفته از قدرت ذهن و خلاقیت خود ساکنان ویلاها بوده‌اند.

Subway Tile Backsplash: بک اسپلش با تایل‌های مستطیل شکل

در بک اسپلش Subway که می‌تواند مدرن و کلاسیک باشد، نوع تایل استفاده شده به شکل مستطیل است. این نوع بک اسپلش برای بار نخست، در ایستگاه مترو نیویورک ظهور کرد. زیبایی این نوع بک اسپلش که ریشه در سادگی‌شان داشت، توجه همگان را جلب نمود. دوام بالا، سهولت نگهداری و انعکاس زیبای نور، سبب گردید پای این نوع بک اسپلش به حمام‌ها و آشپزخانه‌ها باز شود.

در نمونه‌های سنتی این نوع بک اسپلش، نسبت عرض به طول، یک به دو بوده است. اندازه استاندارد subway tile، ۶*۳ است اما تنوع زیادی در این ارقام موجود است همچون ۴*۲ و ۸*۴ هر چند سایزهای دیگر نیز متداول است.

در اتاق‌های کوچک، استفاده از تایل‌های بزرگ‌تر، مرسوم‌تر است. تنوع در تایل‌های subway به یمن دنیای پیشرفته امروز، دائماً رو به رشد است و کماکان خط پایانی برایش ترسیم نشده است. نصب سنگ طبیعی یا تکه‌ای شیشه می‌تواند زیبایی بک اسپلش subway را چندین برابر کند. استفاده از الگوهای herringbone، و staggered زیبایی نهایی را چند برابر خواهد کرد.

۲- اما متریال، بهترین متریال جهت استفاده در بک اسپلش ویلا؟

توأمان با انتخاب طرح تایل‌ها، می‌توانید جنس متریال را هم برگزینید. سرامیک و چینی متداول ترینند. دلیلش به مقاومت آن‌ها در برابر رطوبت بر می‌گردد ضمن این که در طرح‌ها و اشکال متنوعی موجودند. تایل‌های شیشه‌ای (که عموماً از جنس چینی‌اند)، ظاهری براق دارند و با منعکس نمودن نور، در روشن‌سازی فضا، دستی بر آتش دارند. جنس تایل استفاده شده تأثیری چشمگیر بر ظاهر و حس مکان شما خواهد داشت.

خلق یک ویلای رویایی با جدیدترین ایده‌های بک اسپلش
۳- انتخاب رنگ، کدام رنگ برای بک اسپلش ارجح‌تر است؟

رنگ‌های انتخابی معمولاً سلیقه و هویت شما را عیان می‌سازد. رنگ تایل‌های بک اسپلش را همسو با رنگ دیگر وسایل انتخاب کنید. رنگ‌هایی با تناژ تاریک مثل خاکستری زغالی، حس لاکچری بودن را منتقل می‌سازند. می‌توانید محیطی جدید را با اضافه کردن رنگ‌هایی چون زرد و قرمز تجربه نمایید. استفاده از رنگ آبی محبوب و متداول است، آبی در القای حس راحتی و آسودگی بسیار موفق است، محیط را آرام و خنک جلوه می‌دهد.

صحبت پایانی

انتخاب بک اسپلش بیش از هر چیز، وابسته به سلیقه فرد است. پیشنهاد می‌کنیم نخست، طرح بک اسپلش را برگزینید، سپس جنس اش را انتخاب کنید و در نهایت نگاهتان را بدوزید به رنگ مورد نظرتان.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.