وبلاگ

ویلا مدرن سربندان

دکوراسیون اتاق ناهارخوری ویلا به سبک حرفه‌ای‌ها

دکوراسیون اتاق ناهارخوری ویلا به سبک حرفه‌ای‌ها

دکوراسیون اتاق ناهارخوری ویلا یکی از مهم‌ترین قسمت‌های طراحی داخلی ساختمان است. از آنجائیکه ویلاهای دماوند باید از بهترین طراحی داخلی برخوردار باشند، طراحی دکوراسیون داخلی در هر یک از قسمت‌ها به صورت مجزا و با در نظر گرفتن اصول و قوانین کلی اجرا می‌گردد.

 

دکوراسیون اتاق ناهارخوری ویلا به سبک حرفه‌ای‌ها

نکات تخصصی زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند یک اتاق ناهارخوری زیبا شیک و کاملاً کاربردی در ویلا داشته باشید. وقتی صحبت از اتاق ناهار خوری ویلا به میان می‌آید، منظور این است که محیطی را طراحی می‌کنید که میز و صندلی‌های ناهارخوری آنجا قرار می‌گیرد و شما می‌توانید ناهار و شام خود را در این مکان میل کنید.

تفاوتی نمی‌کند یک اتاق مجزا برای ناهارخوری در ویلا داشته باشید یا قسمتی از سالن اصلی ویلا را به میز ناهارخوری اختصاص دهید، در هر صورت، دکوراسیون اتاق ناهارخوری ویلا برای هر دو گزینه قابل اجرا است. مکانی که برای صرف ناهار یا شام در نظر می‌گیرید باید فضای کافی را داشته باشد تا شما مبلمان ناهارخوری را بدون ایجاد مزاحمت برای افراد آنجا قرار دهید.

اتاق ناهارخوری در ویلا یا سالن نهارخوری به مکانی تبدیل می‌شود که می‌توانید شام خانوادگی میل کنید؛ مهمانی‌ها یا دورهمی‌ها داشته باشید و حتی می‌توانید مراسم و جشن‌های خودمانی را در اینجا برگزار کنید. اتاق ناهارخوری ویلا به شما این فرصت را می‌دهد تا از شلوغی‌‌ها و ازدحام در آشپزخانه برای صرف غذا جلوگیری نمایید.

بهترین و حرفه‌ای ترین طراحان داخلی، زیباترین مدل‌هایدکوراسیون اتاق ناهارخوری را برای ویلاها اجرا می‌کنند. از سبک‌های مدرن گرفته تا سبک کلاسیک، سبک استرالیایی، سبک مینیمال یا سبک اسکاندیناوی، همگی برای طراحی اتاق ناهارخوری ویلا مناسب هستند. انتخاب یکی از این مدل‌ها به این بستگی دارد که سالن ناهارخوری و اتاق ناهارخوری در داخل ویلای شما چند متر است.

نکات مهم برای طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری در ویلا
۱- فضای اتاق ناهارخوری را اندازه‌گیری کنید

اولین و مهم‌ترین نکته در دکوراسیون اتاق ناهارخوری ویلا، در نظر گرفتن ابعاد و اندازه فضایی است که در اختیار دارید. بدون این که متراژ اتاق را اندازه بگیرید نمی‌توانید برای طراحی داخلی برنامه‌ریزی کنید. اگر اتاق ناهارخوری داخل ویلا در ساختمان شما مجزا است، اختیار عمل بیشتری دارید. اگر فضای کنار آشپزخانه نزدیک به سالن اصلی ویلا را برای ناهارخوری در نظر گرفته‌اید، با توجه به نمای کلی سالن باید این قسمت را طراحی کنید.

اندازه گرفتن فضای اتاق ناهارخوری کمک می کند میز و مبلمان ناهارخوری را با اندازه و مدل‌های مناسب‌تری انتخاب کنید. فراموش نکنید که متراژ این فضا برای بزرگ‌تر جلوه دادن یا کوچکتر نمایان کردن دکوراسیون اتاق ناهارخوری بسیار مهم است. در قسمت‌های بعدی در مورد رنگ مناسب در طراحی داخلی این مکان برای ویلاها بیشتر صحبت می‌کنیم.

۲- اندازه میز ناهارخوری را معین کنید

دومین نکته مهم برای طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری ویلا، انتخاب میز مناسب است. میز ناهارخوری در ابعاد و اندازه‌های مختلف در مدل‌های بسیار زیبا در بازار وجود دارند. حداقل اندازه عرض یک میز برای ناهار خوری، ۱۱۰۰ میلی متر است. به گفته خودمانی، یک متر و ۱۰ سانتی متر باید اندازه عرض میز باشد. این اندازه برای میزهای مستطیل یا مربع عنوان شده است، اما برای میزهای دایره یا میزهای بیضی معمولاً قطر داخلی یا قطر بیرونی اندازه‌گیری می‌شود.

وقتی می‌خواهید میز ناهارخوری زیبا را خریداری کنید باید به تعداد بشقاب‌هایی که روی میز قرار می‌گیرند، تزئینات میز ناهارخوری و تعداد صندلی‌های اطراف میز توجه کنید.

دکوراسیون اتاق ناهارخوری زمانی زیباتر می‌شود که شما از تمام عنصرها برای طراحی داخلی بهره بگیرید. در انتخاب میز ناهارخوری برای ویلا به این توجه کنید که قرار است گلدان‌های گل یا شمعدان‌ها روی میز قرار بگیرند، بنابراین میز را به اندازه کافی بزرگ انتخاب کنید که در ادامه، شما را دچار دردسر نکند.

۳- کفپوش‌های مناسب را به کار ببرید

یکی از عواملی که باعث می‌شود دکوراسیون اتاق ناهارخوری ویلا، زیباتر جلوه کند انتخاب کفپوش‌های مناسب است. نسل جدید کفپوش‌های کامپوزیتی و کفپوش‌های چوبی از گروه مصالح ترمووود اخیراً مورد توجه طراحان داخلی قرار گرفته است.

اگر از پارکت‌های چوبی یا حتی سرامیک در کف ویلا استفاده شده، باز هم پیشنهاد می‌کنیم کفپوش‌های فرش یا قالیچه‌های تزئینی را با رنگ‌های متناسب با تم دکوراسیون داخلی انتخاب کنید.

بهترین رنگ برای کفپوش‌های اتاق ناهارخوری رنگ‌هایی است که مکمل میز و صندلی‌های ناهارخوری باشند. بهترین و متداول‌ترین قانون انتخاب قالیچه یا فرش برای کف اتاق ناهارخوری این است که حدود ۶۰ سانتی متر اطراف قالیچه باید از محوطه میز و صندلی‌های ناهارخوری بزرگتر باشد. به این مفهوم که شما اندازه عرض میز ناهارخوری و محدوده صندلی‌ها را اندازه‌گیری می‌کنید و سپس فرشی را انتخاب می‌کنید که از هر طرف، ۶۰ سانتی متر در طول و عرض، بیشتر از این مقدار باشد.

۴- ارتفاع میز و صندلی‌ها را درست انتخاب کنید

یکی از اصولی که در طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری ویلا بسیار مهم است و کمتر به آن توجه می‌شود، انتخاب صحیح ارتفاع میز و صندلی‌ها است.

وقتی یک میز ناهارخوری می‌خرید و صندلی‌های آن را اطراف میز می‌چینید، در نظر دارید که دور هم جمع شوید و ناهار و شام لذت‌بخش را میل کنید. صندلی‌ها و میز ناهارخوری باید از نظر ارتفاع با یکدیگر سازگار باشند. اگر ارتفاع میز و صندلی، یکی از دیگری بلندتر یا کوتاه‌‌تر باشد، خوردن غذا دشوارتر خواهد شد و شاید در موارد شدیدتر، افراد نتوانند به درستی روی صندلی بنشینند!

اگر میزهای مستطیل و مربع را برای دکوراسیون اتاق ناهارخوری ویلا می‌خرید توجه داشته باشید که در گوشه‌ها یا زاویه‌های میز، هرگز صندلی قرار نمی‌گیرد. فاصله دو صندلی از دو زاویه را به درستی تنظیم کنید. برای خرید میزهای دایره‌ای شکل یا میزهای بیضی توجه داشته باشید که فاصله دو صندلی مجاور به اندازه‌ای باشد که آزادی عمل برای هر یک از افراد فراهم گردد.

دکوراسیون اتاق ناهارخوری ویلا به سبک حرفه‌ای‌ها
۵- نورپردازی بیش از هر چیز اهمیت دارد

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات در دکوراسیون اتاق ناهارخوری ویلا توسط توجه به وسایل روشنایی و تکنیک‌های نورپردازی است. اتاق ناهارخوری همیشه مجهز به لوستر خواهد بود اما اگر بتوانید با یک آویز روشنایی زیبا، نقطه کانونی و عنصر توجه را به وجود بیاورید، یک طراحی منحصر به فرد را اجرا خواهید کرد. مثلاً لوسترهای بلند به صورت تک شاخه‌ای که در میانه میز ناهارخوری، نور را منتشر می‌کنند یک انتخاب عالی هستند.

اگر نورپردازی را با چراغ یا لامپ‌های جذاب اجرا کنید، نمای خیره‌کننده به وجود می‌آورد. در کنار لامپ و لوستر، بهتر است از منبع شمع با طراحی رنگارنگ برای روی میز ناهارخوری استفاده کنی. اگر شمعدان‌های نقره یا شمعدان‌های فانتزی زیبا را روی میز قرار دهید، فضای ناهارخوری یا فضای شام، رمانتیک‌تر خواهد بود.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.