وبلاگ

طراحی و اجرای دکوراسیون

طراحی و اجرای دکوراسیون امروز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا منزل و ویلا به ‌عنوان یک سرپناه به شمار می‌‌رود و همینطور مکانی که اکثر امور ما در داخل آن انجام می ‌شود. پس باید از لحاظ بصری از زیبایی خاص و آرامش همراه با طیف رنگی مناسب برخوردار باشد تا بتوانیم در کمال آرامش، امور شخصی خود را به انجام برسانیم. از طرفی خوش آب ‌و هوا بودن خطه دماوندباعث شده که همه آرزوی داشتن یک ویلا در دماوند را داشته باشند.

طراحی و اجرای دکوراسیون

اما طراحی و اجرای دکوراسیون در گیلاوند بسیار حائز اهمیت است و قبل از خرید هر ویلایی گزینه‌های وجود دارد که باید به آن توجه کنیم. در این نوشته به بررسی طراحی داخلی و خارجی می‌پردازیم. قبل از چیزی لازم است که بدانیم عواملی همچون رطوبت، خاک، تابش آفتاب، وزش باد، باران‌های بسیار زیاد و … مواردی هستند که در طراحی و اجرای دکوراسیون ویلاها در شمال، حائز اهمیت هستند.

اصول طراحی و اجرای دکوراسیون در گیلاوند چیست؟

طراحی، یعنی ترکیب زیبایی‌ها و عناصر، به بهترین نحو، و نشان دادن زیبایی‌ها است به ‌طوری‌ که در هنگام استفاده از آن حس زیبایی مشخص باشد. یک دکوراسیون خوب یعنی استفاده درست از حداکثر فضا، موقعیت مناسب نسبت به نور خورشید، دکوراسیون داخلی ویلا با در نظر گرفتن اندازه فضا و سقف ویلا. خلاصه همه‌چیز باید طوری کنار هم قرار بگیرند که در نگاه اول، همه ‌چیز فوق ‌العاده به نظر برسد.

شناخت انواع طراحی ویلا در دماوند
ویلاهایی که در حومه شهر قرارگرفته‌اند

برای ساخت این ویلاها از مصالح ساده‌ای مانند بتن و آهن استفاده ‌شده است و به تمام عناصر راحتی ویلا مجهز می‌باشند. استفاده از چوب یا بامبو در سقف و یا سازه‌های دیگر، بسیار متداول است.

ویلاهای داخل بافت شهری

ویلاهای دماوند داخل بافت شهری، در فضاهای بزرگ با به‌ کارگیری سبک معماری مدرن، معماری روستایی و یا معماری مدیترانه‌‌ای ساخته ‌شده‌اند. دکوراسیون داخلی ویلاهای شهری به نحوی طراحی ‌شده‌ اند که بتوانید برای مدت کوتاهی در آنجا ساکن شوید.

ویلاهای لوکس در دماوند

این ویلاها از نظر موقعیت مکانی در گران‌قیمت‌ترین مناطق دماوند واقع ‌شده‌اند. در برخی از موارد در بندر یا ساحل خصوصی ساخته می ‌شوند. ویلاهای لوکس در دماوند، مجهز به ‌تمامی امکانات رفاهی و تفریحی از قبیل استخر، جکوزی با چشم ‌انداز پانوراما رو به ساحل یا جنگل، سونا، اتاق سینما، اتاق بازی و غیره هستند.

طراحی و اجرای دکوراسیون
ویلاهای اکولوژی دماوند

این ویلاها، طبیعت‌گرا هستند و با هدف استفاده بیشتر از نور خورشید و صرفه‌جویی در انرژی در شهرهای مختلف دماوند کشور ساخته می‌شوند. برای ساخت این ویلاها از مواد طبیعی و تجدید پذیر استفاده می‌شود. مهم‌ترین ویژگی ویلاهای اکولوژی، به‌ کارگیری طراحی خلاقانه و یکپارچه برای ساخت آن‌ها و سازگاری با زندگی مدرن و ترویج زندگی با شیوه اکولوژیکی است.

ویلاهای مدرن در دماوند

در بین ویلاهایی که با سبک ‌های مختلف در دماوند ساخته می‌ شوند، ویلاهایی مدرن محبوبیت بیشتری دارند و در دهه ‌های اخیر برای طراحی و ساخت بیشتر ویلاهای دماوند از این سبک استفاده می‌شود. ویلاهای مدرن از تمامی امکانات رفاهی برخوردار هستند و این سبک برای طراحی و ساخت ویلاهای کوچک و بزرگ به کار گرفته می‌شود.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در گیلاوند

از آنجائیکه بخش بیشتر عمر همه ما در فضاهای داخلی بناها سپری می‌شود، طراحی داخلی را می‌توان این ‌گونه تعریف کرد. طراحی داخلی عبارت است از: بهبود کارکرد فیزیکی و روانی فضاهای داخلی ‎جهت سهولت انجام فعالیت‌های روزمره زندگی.

می دانیم که آنچه به یک بنا روح می ‌بخشد فضای داخلی آن است؛ بنابراین می‌توان گفت کیفیت فضای داخلی تاثیر مستقیمی بر نحوه انجام فعالیت‌های ما، احوال و شخصیت ما دارد. مواردی از قبیل نور، رنگ، بافت، کف، سقف، دیوار، عناصر کارکردی، تزیینی، مبلمان و … عواملی هستند که اجرای دکوراسیون داخلی در گیلاوند را به ‌راحتی تحت شعاع قرار می‌دهند؛ که همگی باید به ‌طور هماهنگ و متناسب در یک طرح مرتبط و خوشایند قرار گیرند.

استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی، استفاده از چوب، استفاده از رنگ‌های شاد، نورپردازی مناسب، انتخاب مبلمان مناسب، انتخاب سنگ، سرامیک و یا کاغذ دیواری دیگر موارد مهم، اصلی و دارای اهمیت است که در طراحی و دکوراسیون سازه ‌ها مورد توجه قرار می ‌گیرد.

انواع ایده‌های طراحی و اجرای دکوراسیون در گیلاوند

بطور کلی طراحی و اجرای دکوراسیون در محل مورد نظر، دو بخش را پوشش می ‌دهد. طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و دیگری طراحی و نمای بیرونی ویلا و یا مکان مورد نظر

دکوراسیون با سبک سنتی

دکوراسیون در گیلاوند که به ‌صورت سنتی طراحی ‌شده است می ‌تواند شما را در محیطی شیک و ایرانی مهمان کند. انتخاب دکوراسیون داخلی ویلا، طرفداران خاص خود را دارد. این سبک، نشان ‌دهنده اعتقادات، فرهنگ، سنت، آداب ‌و رسوم و سبک زندگی مردمان گذشته است. رنگ ‌ها، دیوارکوب ‌های قدیمی، مبلمان خاتم‌کاری‌ شده، گلیم، فرش دستباف، ظروف مسی، صندوقچه ‌های بزرگ، سماورهای قدیمی، حوضچه‌های ماهی و صندلی‌های منبت‌کاری شده از مواردی است که در این سبک از طراحی حائز اهمیت است.

طراحی ویلا به سبک ییلاقی

اگر به دنبال طراحی خانه‌های روستایی هستید، سبک ییلاقی می‌تواند سبک قابل‌توجهی برای طراحی باشد. برای به‌ کارگیری سبک ییلاقی جهت معماری و طراحی دکوراسیون داخلی ویلا در گیلاوند، نیاز به پرداخت هزینه‌های سنگین نیست و این امر از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این سبک است. استفاده از عناصر چوبی در سبک ییلاقی رواج دارد و در واقع استفاده از وسایل چوبی تکمیل‌کننده سبک ییلاقی هستند. استفاده از سبدهای حصیری و لوازم داخلی پارچه‌ای که از مواد ارگانیک ساخته‌ شده ‌اند موجب تکمیل این سبک خلاقانه و زیبا می‌شود.

طراحی به سبک مدیترانه‌ای

از سری ایده ‌های جذاب برای طراحی و اجرای دکوراسیون در گیلاوند، استفاده از سبک مدیترانه‌ای است. در این سبک برای سقف از کاشی‌های قرمز و رنگ دیوارهای اتاق نشیمن و اتاق‌ خواب‌ها با استفاده از رنگ‌های روشن و خاکی طراحی می‌شوند.

طراحی به سبک شهری

از بارزترین ویژگی‌های این سبک در طراحی فضای داخلی، ایجاد احساس راحتی و محیطی آرامش ‌بخش است. استفاده از رنگ‌های خنثی، مبلمان راحتی، دیوارهای آجری و … دیگر مشخصه ‌های سبک شهری است.

طراحی به سبک مدرن

این سبک، تمرکز بر سادگی دارد. از این‌‌رو استفاده از این سبک برای طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک بسیار مناسب است. از رنگ‌ های خنثی و ملایم و مات برای رنگ‌آمیزی بخش‌های داخلی ویلا در گیلاوند استفاده می‌شود؛ به‌ کارگیری شکل‌های هندسی و نامتقارن برای طراحی فضای سبز و دکوراسیون داخلی ویلاها رواج دارد. استفاده از مبلمان با رنگ ‌های مات، تجهیزات مدرن مانند لوسترهای ال ای دی و … برجسته‌ترین نشانه ‌های ویلاهای مدرن در گیلاوند هستند.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.