وبلاگ

چگونه در دماوند یک ویلای ارزان بسازیم

چگونه در دماوند یک ویلای ارزان بسازیم

کمی که با خودمان روراست باشیم، می‌توانیم به سادگی اعتراف کنیم که همه ما حداقل یکبار در زندگیمان به فکر خرید ویلا در دماوند افتاده‌ایم و رویای داشتن یک ویلای دنج و زیبا در دل طبیعت سبز و همیشه تازه دماوند  را در سرمان پرورانده‌ایم. اما همیشه بین ما و رویاها و تصمیماتمان موانعی وجود دارند که ما را دچار محدودیت می‌کنند. اگر کمی منطقی فکر کنیم خواهیم دید که همانقدر که فکر خرید ویلا در دماوند فکری جذاب و تصمیمی وسوسه انگیز است، به همان اندازه و حتی بیشتر نیز تصمیمی پُرهزینه و گران است.

 

چگونه در دماوند یک ویلای ارزان بسازیم

خرید ویلا در دماوند یا ساخت ویلا در دماوند امروزه با توجه به شواهد موجود آنقدر سرمایه‌گذاری موفق و پر بازده‌ای بوده که شاید ما هم زمانیکه سرمایه قابل توجهی دستمان می‌آید، فکر خرید ویلا در دماوند یا ساخت ویلا در دماوند به سرمان می‌زند و می‌خواهیم ما نیز سهمی از این سرمایه‌گذاری پر سود و موفق در چرخه اقتصادی حال حاضر داشته باشیم. اما آنچه خوب است پیش از چنین حرکت اقتصادی بزرگی به آن توجه کنیم این است که آیا سرمایه‌ای که ما در اختیار داریم برای خرید ویلا در دماوند یا شروع به ساخت ویلا در دماوند کفاف می‌دهد یا خیر؟

یک ویلای بزرگ و دست نیافتنی یا یک ویلای کوچک و دست یافتنی؟

وقتی فکر خرید ویلا در دماوند یا ساخت ویلا در دماوند به سرتان می‌زند، احتمالاً اقدام بعدی و منطقی‌تان برآورد هزینه و محاسبه تمام هزینه‌هایی است که در این پروسه با آن روبرو خواهید شد. پس از یک برآورد واقع‌بینانه شاید به این نتیجه برسید که سرمایه‌ای که شما در حال حاضر در اختیار دارید، به خرید ویلا در دماوند، آن هم یک ویلای بزرگ و لوکس نرسد.

از طرفی با علم بر شرایط اقتصادی موجود نیز، فکر دست نگه داشتن و خواباندن سرمایه تا بیشتر شدنش فکر اقتصادی هوشمندانه‌ای نخواهد بود. درست است که شاید همه ما سرمایه لازم برای خرید یا ساخت ویلا در دماوند از نوع بزرگ و با امکانات لوکس‌اش را نداشته باشیم، اما می‌توانیم با ساخت یک ویلای کوچکتر اما دلخواه، همان آرامش و همان محیط امن و دنج و شخصیمان را در دل طبیعت دوست داشتنی دماوند برای خودمان داشته باشیم.

نمی‌شود با فکر یک رویای بزرگ، رویاهای کوچکی که تحققشان در زندگی آسان‌تر و مُیسرتر است را هم از خودمان دریغ کنیم. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر سرمایه‌تان برای ساخت ویلا در دماوند یا خرید ویلا در دماوند محدود است، با ما همراه باشید تا نکاتی را برایتان مطرح کنیم که می‌تواند امکان داشتن یک ویلای دنج و شخصی در طبیعت زیبا و خوش آب و هوای دماوند را برایتان عملی کند.

نکاتی برای ساخت یک ویلای ارزان

چه قصد ساخت ویلا در دماوند را داشته باشیم و چه قصد هر نوع سرمایه‌گذاری یا خرید دیگری، برایمان بهتر آن است که هدفمان با هزینه‌های کمتری به دست آید و ما را کمتر در خرج بیاندازد. حال اگر این هدف ساخت ویلا در دماوند باشد باید چه کار کنیم که از شر هزینه‌های اضافی و جانبی ساخت ویلا در دماوند در امان بمانیم؟

برای ساخت یک ویلای ارزان در دماوند یا هر شهر دیگری، در گام اول به شما پیشنهاد می‌کنیم فارغ از فکر اینکه چه میزان سرمایه‌ای در حال حاضر در اختیار دارید، بنشینید و با حوصله به هزینه‌های این پروسه از ابتدا تا پایان کار فکر کنیم و آن‌ها را روی کاغذ بیاورید. هزینه‌هایی که از اولین مرحله ساخت ویلا در دماوند همراه شما خواهند بود. مانند: هزینه مربوط به خرید زمین، هزینه مربوط به مصالح مورد نیاز برای ساخت، هزینه مربوط به مهندسین و استادکاران و سایر هزینه‌هایی که در پروژه ساخت ویلا در دماوند انتظارتان را می‌کشند.

در ادامه متن به شما پیشنهاداتی ارائه می‌دهیم که شاید تا حد قابل توجهی بتواند هزینه‌های ساخت یک ویلا برای شما کاهش دهد و یک ویلای ارزان اما شخصی و زیبا را برایتان به ارمغان بیاورد.

چگونه در دماوند یک ویلای ارزان بسازیم
زمین ویلا

قدم اول برای ساخت ویلا در دماوند در واقع خرید زمین است. شما می‌توانید با خرید یک زمین با ابعادی جمع و جورتر، عملی هوشمندانه برای داشتن یک ویلای ارزان است و به شما کمک می‌کند در همین ابتدای کار بخش قابل توجهی از سرمایه‌تان برای خرید زمینی بزرگ از دست ندهید. سعی کنید به هنگام خرید زمین، زمینی را انتخاب کنید که هزینه ساخت و سازتان در آن در نیمه‌های کار شما را از ساخت ویلا در دماوند جا نگذارد.

به این توجه کنید که زمین‌های بزرگ هزینه‌های بیشتری را برای محوطه سازی و یا حتی صرفاً ساخت نمای دیوارهایش از شما خواهد گرفت. به بیان ساده‌تر هر چه زمین شما ابعادش بزرگتر باشد، به همان اندازه در ابتدا به مصالح بیشتری برای دیوارکِشی در اطرافش نیاز خواهید داشت و سپس برای ساخت نمای همان دیوارها یا حتی رنگ زدنشان نیز هزینه‌های بیشتری را صرف باید بکنید.

ابعاد ساختمان ویلا

اگر سرمایه‌تان محدود است و می‌خواهید اقدام به ساخت ویلا در دماوند کنید، و یک ویلای ارزان برای خود بسازید، بهتر است از هرگونه هزینه اضافی بکاهید. یعنی هزینه و سرمایه‌ای که در اختیار دارید را صرف نیازهایتان کنید نه صرف تجملات. اگر از همین ابتدا به این موارد در پروژه ساخت دقت نداشته باشید، در میانه راه متوجه خواهید شد که کلاف کار از دستتان در رفته است و بودجه زیادی را نیز از دست داده‌اید.

محوطه سازی ساده‌تر

از جمله هزینه‌های دیگری که در ساخت ویلا در دماوند با آن روبرو خواهید بود هزینه مربوط به محوطه سازی ویلا است. اما شما یک ویلای ارزان می‌خواهید! در خصوص محوطه سازی در مقاله‌های بسیاری از جوانب مختلفی صحبت کردیم. حال می‌دانیم که یکی از چیزهایی که ویلای شما خصوصاً در دماوند را به نما و جلوه بیشتری می‌آورد، اجرای محوطه سازی در فضای باغ یا حیاط ویلا است.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.