وبلاگ

نکات مهم در ساخت آبنمای شیشه‌ای برای ویلا

نکات مهم در ساخت آبنمای شیشه‌ای برای ویلا

آبنمای شیشه‌ای یکی از عناصر دکوراتیو در هر ساختمانی شناخته می‌شود. با استفاده از آبنمای شیشه‌ای می‌توان به محل مورد نظر روح تازه‌ای بخشید و به آن زیبایی مطلوبی هدیه کرد. این عنصر جذاب در محیط‌های مختلف قابلیت اجرا دارد که یکی از این محیط‌ها فضای داخلی و بیرونی ویلا می‌باشد. با توجه به ابعاد و متریالی که آبنما از آن ساخته شده است و همین طور وسعتی که برای گردش آب در نظر گرفته می‌شود، قیمت ساخت و اجرای آبنما متغیر خواهد بود.

 

نکات مهم در ساخت آبنمای شیشه‌ای برای ویلا

طراحی آبنما در فضای داخلی و بیرونی ویلا امکان‌پذیر است، بدین لحاظ، جذابیت کاربردی آن را بیشتر کرده و در انواع ساده و موزیکال طرفداران خاص خود را دارد. آبنمای شیشه‌ای به عنوان یک المان خاص در دکوراسیون داخلی ساختمان ویلا است که با روش‌های مختلفی ساخته می‌شود.

انواع آبنما شیشه‌ای از محبوب‌ترین نوع آبنماهای شناخته شده‌اند که ترکیب خاص آنها از آب و شیشه موجب شده که احساس نوستالژی به وجود آید و زیبایی خاصی در محیط ایجاد گردد. شنیدن صدای آب موجب احساس آرامش خواهد شد و به همین لحاظ با الهام بخشی از طبیعت و احساسی دلنشین توام شده است.

طراحی و ساخت آبنمای شیشه‌ای، یک عنصر جذاب برای زیباسازی ویلاهای دماوند محسوب می‌شود. با نظر به اینکه بسیاری از ایده‌های جدید برای دکوراسیون داخلی ویلا از سبک مدرن پیروی می‌کنند و همچنین، طراحان سعی می‌کنند که از طبیعت بهره بگیرند، ساخت انواع آبنمای شیشه‌ای برای این منظور پیشنهاد می‌شود. این سازه‌ها، حس زنده بودن و طراوت و شادابی را در افراد القا می‌کنند.

طراحی انواع آبنمای شیشه‌ای برای ویلا با توجه به معیارهای مختلفی انجام می‌شود. به طور مثال، محل قرار گرفتن آبنما، اندازه آن، نحوه روشن شدن یا قابلیت پخش موسیقی هنگام حرکت آب، نمونه‌هایی هستند که برای این ابزارهای دکوراسیون برای ویلا اهمیت دارند. در ادامه بحث درباره طراحی آبنماهای شیشه‌ای و نکات مهم آن‌ها بیشتر صحبت می‌کنیم.

طراوت محل زندگی، نه ضروری که اتفاقاً واجب است، کما این که، آرامشش، یک نقطه کانونی است و رفاهش، مقوله‌ای است حیاتی. یک راند دیگر بازی خواهیم کرد با محوریت زیبایی ویلا. آنچه در مقاله پیش‌رو، بدان چنگ خواهیم زد، آبنمای شیشه‌ای است، با ما باشید تا بگوییم این دکوراتیو جدید چگونه موفق شده زیبایی ویلا را تصاعدی بالا ببرد.

خونه مادربزرگه آب داشت و سبزه!

فلش بک که به گذشته می‌زنیم گاه گمان می‌کنیم خانه‌های قدیمی فی نفسه زیبا بودند، ریزتر که می‌شویم به این باور می‌رسیم که بقای خانه مادربزرگ‌ها، در آب و گلدان‌های بسیار خلاصه می‌شد، در روستاهای قدیمی، در کوه‌های سرسبز، حیاط‌های طویل، حوض‌های آبی، گلدان‌هایی سفالی.

این روزها تلاش برای ساخت چنین خانه‌هایی شاید تلاش‌ ناقص و بیهوده‌ای به نظر برسد، اما باز هم می‌شود بذر قسمتی از خانه‌های قدیمی را در دل نمونه‌های مدرن کاشت. مثلاً می‌توان حضور آب را در ویلای دماوند، پررنگ کرد، با این کار، پایه‌های زیبایی شکل می‌گیرد و شگفتی قد می‌کشد.

این گره کور (تزریق زیبایی در خانه‌های مدرن امروزی که از قضا ویلا هم یکی از همان‌هاست)، به دستان آبنماهای شیشه‌ای باز می‌شود.

آبنمای شیشه‌ای، گامی نو در راستای زیباسازی ویلا

به زعم اینکه استخرهای آبی هم زیبایی را سبب ساز می‌شوند، اما آنچه بیش از هر چیز، تازگی را در جانمان احیا می‌کند، صدای شُرشُر آب است. صداهایی که تا چند سال پیش، برای رفتنش کافی بود کلون در مادربزرگ‌ها را بزنیم یا کمی فاصله بگیریم از خانه و سری به کوه‌های مجاور بزنیم.

این روزها که نشانی نیست از خانه‌های قدیمی بزرگ و حتی از آن آبشارهای سرزنده دوست داشتنی و ردی باقی نمانده از سیر و سیاحت در طبیعت، شاید راه اساسی در این جمله خلاصه شود: طبیعت را به خانه بیاوریم. اگر بخواهیم از یک راه میانبر استفاده کنیم، باید متوسل شویم به آبنماهای شیشه‌ای که انگار از دل طبیعت بیرون آمده‌اند اما اثری هستند هنرمندانه که به دست انسان‌ها ساخته شده‌اند. آبنمای حبابی نام دیگری است که بر آبنمای شیشه‌ای گذاشته‌اند.

نکات مهم در ساخت آبنمای شیشه‌ای برای ویلا
محوریت آبنمای شیشه‌ای، سنگ است و شیشه

آبنماهای شیشه‌ای با محوریت سنگ و شیشه پیش می‌روند. دیواره آبنماها (همان قسمت اصلی که زیبایی را در مقابل چشمانمان به تصویر می‌کشد، دیواره نام می‌گیرد که تلفیقی است از سنگ و شیشه. در ساخت آبنماهای شیشه‌ای از حوضچه هم کمک می‌گیرند تا آبی که از دیواره ساقط می‌شود (سرازیر می‌شود)، بلادرنگ در حوضچه تخلیه گردد.

آب تخلیه شده در حوضچه به مدد موتور مکشی که در همان حوالی تعبیه شده است، به سمت بالا کشانده می‌شود و این چنین است که این حلقه زیبا و دیدنی دائماً در حال تکرار شدن می‌باشد. (پمپ‌های تعبیه شده در آبنمای شیشه‌ای، آب را به سمت بالا پمپ می‌کنند و آنچه در خلق زیبایی گویی دستی بر آتش دارد، سرازیر شدن آب از نقطه فراز به سمت پایین است).

پاریتیشن‌بندی را به دستان آبنمای شیشه‌ای بسپارید

آبنماهای شیشه‌ای، کاربردهای زیادی را متقبل شده‌اند. برخی از آن‌ها در فضای خارجی ویلا، بساطش را پهن می‌کند و تعدادی به درون ویلاها درز پیدا نموده‌اند.

آنان که در داخل ویلا به یکه تازی مشغول‌اند، گاه در زاویه‌ای از ویلا، کارشان را استارت می‌زنند (نوع استند و ایستاده آن‌ها)، کما این که تعدادی هم مانند یک تابلوی زینتی روی دیوار قاب می‌شوند، اما شماری از آن‌ها با هدف پارتیشن‌بندی مورد استفاده واقع می‌شوند (یک پارتیشن زنده و منحصر به فرد که مشابهش را کمتر دیده‌ایم). لابی ویلا، کاربردی‌ترین محل برای استفاده از آبنمای شیشه‌ای است، به زیبایی محل می‌افزاید و در ربودن چشم‌ها، زبردست است.

استخر ویلا دیگر میزبان آبنمای شیشه‌ای

استخر ویلا، میزبان دیگری است برای آبنمای لوکس شیشه‌ای که مایه زیبایی است و موجبات شگفتی را فراهم می‌کند. نورپردازی را با این آبنما‌ها، تلفیق کنید تا جلوه بصری آن، به درجه بالاتری برسد. ناگفته نماند بیشتر نمونه‌هایی که با نورپردازی عجین شده‌اند، موزیکال هستند و با پخش صدایی دلنشین، بر زیبایی‌ها می‌افزایند.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.