وبلاگ

دکوراسیون داخلی مستر روم‌

دکوراسیون داخلی مستر روم‌

مستر روم‌ یا همان اتاق خواب‌های مستر امروزه یکی از مورد توجه‌ترین و باب میل‌ترین گزینه‌های یک خانه، خصوصاً برای زوج‌های جوان است. اتاقی خصوصی و بسیار مجهز که تمام انتظار آن‌ها از یک مستر روم همه چیز تمام را برایشان برآورده خواهد کرد.

 

دکوراسیون داخلی مستر روم‌

معمولاً خانه‌هایی که در آن‌ها یک اتاق خواب به عنوان مستر روم طراحی شده است، فضای به مراتب بزرگتری نسبت به سایر اتاق خواب‌ها در اختیار صاحبین منازل قرار داده می‌شود. در این میان مسئله‌ای که می‌تواند مورد اهمیت باشد، چیدمان این اتاق خواب مستر است. اینکه چگونه چیده شود؟ و با چه نوع چیدمانی بتوانیم بیشترین میزان کاربری از این اتاق خواب مستر را داشته باشیم.

همانطوری که می‌دانید یکی از مهم‌ترین عوامل در میزان کاربری شما و باز بودن دستتان در استفاده از فضا، سبک و نوع چیدمانی است که برای آن فضا در نظر می‌گیرید. شما می‌توانید با پر کردن اتاق خواب مستر شخصی‌تان از کالاهایی لوکس و تجملی، فضای بسیار لوکس و جذابی را برای خود و همسرتان به طور شخصی در نظر بگیرید.

اما آنچه حائز اهمیت است این است که مسئله مهم در یک اتاق خواب مستر میزان کاربری‌اش برای شما و مفید بودنش است. در نتیجه علم بر اینکه چگونه و با چه نوع چیدمانی یک اتاق خواب مستر را بیارایید، می‌تواند به شما بیشترین میزان استفاده از فضا را هدیه دهد و لذت داشتن یک مستر روم شخصی در منزل خودتان را برایتان چندین برابر کند.

در زیر برایتان به مواردی در رابطه با نحوه چیدمان و دکوراسیون داخلی مستر روم‌ خواهیم پرداخت که به شما این امکان را می‌دهد تا بیشترین میزان کاربری را در هر فضایی که در اختیار دارید از اتاق خواب مستر خود داشته باشید و به عبارتی یک اتاق خواب مستر مفید داشته باشید نه فقط یک ویترین شیک از یک مستر روم.

برای درک بهتر اهمیت این مطلب، لطفاً به مواردی که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره خواهیم کرد توجه کافی بفرمایید.

۱- انتخاب سرویس خواب

از مهم‌ترین مواردی که در چیدمان و دکوراسیون داخلی اتاق خواب مستر مورد توجه قرار می‌گیرد، انتخاب یک سرویس خواب مناسب است. مهم‌ترین نکته در انتخاب سرویس خواب، تناسب اندازه آن با محیط است.

اما به شما پیشنهاد می‌شود اگر یک مستر روم با ابعاد استاندارد در اختیار دارید حتماً یک تخت خواب راحت و جادار برای خود انتخاب کنید که ترجیحاً وسایل جانبی کمتری به همراهش داشته باشد. زیرا در مستر روم می‌توانید فضاهای مجزای بیشتری در اختیار داشته باشید که دیگر نیازتان به لوازم جانبی همراه تخت را کمتر می‌کند.

۲- انتخاب مبلمان

همانطوری که می‌دانید در یک مستر روم استاندارد یک فضای کوچک و جمع و جور به بخش نشیمن اتاق اختصاص داده می‌شود. بهترین گزینه که هم جای کمتری از شما می‌گیرد و هم نیازتان را در ایجاد آن فضای بخصوص برآورده می‌کند این است که از یک کاناپه دو نفره یا دو کاناپه یک نفره استفاده کنید با یک میز کنار مبلی بسیار کوچک و ظریف. اما اگر این نیز برای فضای شما زیاد به نظر خواهد آمد می‌توانید از نیمکت‌های مبلی که به دیوار زیر پنجره چسبیده می‌شوند استفاده کنید.

۳- کاغذ دیواری اتاق خواب مستر

یکی از حائز اهمیت‌ترین نکات در چیدمان و دکوراسیون داخلی مستر روم توجه به رنگ دیوارها و انتخاب کاغذ دیواری آن‌ها است. توجه داشته باشید مستر روم‌ها اصولاً اتاق خواب‌های خلوت و مینیمالی نیستند، در نتیجه شما به خودی خود با شلوغی فضا و زیاد بودن اشیاء در این اتاق خواب‌های مجهز رو به رو هستید.

پس به شما پیشنهاد می‌شود رنگ دیوارها ترجیحاً رنگ‌های روشن باشند و کاغذ دیواری‌ها نیز با رنگ‌های روشن و طرح‌های ساده انتخاب شوند. به این طریق می‌توانید تا حد بسیاری از شلوغ شدن و تیره شدن فضای اتاق خواب مستر خود که یک محیط شخصی و جایی برای آرامشتان است جلوگیری کنید.

دکوراسیون داخلی مستر روم‌
۴- انتخاب لوستر در مستر روم‌

از المان‌های مهم دیگر در دکوراسیون داخلی مستر روم‌ توجه به انتخاب لوستر است. نکته مهم‌اش این است که شما می‌خواهید چه میزان نوری در فضا داشته باشید. اما قبل از آن دقت کنید که فضای شما به خودی خود چقدر نورگیر و روشن است. به بیان ساده‌تر یعنی اینکه اتاق خواب مستر شما چه تعدادی پنجره دارد و این پنجره‌ها چقدر نورگیر هستند. حال می‌توانید با توجه به این نکته یک انتخاب لوستر بهتر برای اتاق خواب مستر خود داشته باشید.

۵- برای خود کلوزت روم ایجاد کنید

یکی از مفیدترین ویژگی‌های اتاق خواب‌های مستر وجود کلوزت روم‌ها در آن‌ها یا همان اتاقی مخصوص برای جا دادن لباس‌ها و پوشیدن لباس است. اما متاسفانه کم بودن فضایی که غالباً در مستر روم‌های خانه‌های ایرانی با آن مواجه هستیم ما را از این امکان بی‌بهره می‌گذارند.

اما با این حال نیز شما می‌توانید متناسب به میزان فضایی که در اختیار دارید یک کلوزت روم کوچک و جمع و جور که بتواند فضای بسیار مرتبی را در گوشه مستر روم‌تان به لباس‌ها و کفش‌هایتان اختصاص دهید.

این فضا می‌تواند کمدهای توکار با طبقه‌بندی‌های منظم و زیادی باشد که لباس و کفش‌های شما را به خوبی در خودش جا می‌دهد. برای صرفه‌جویی و استفاده بهینه از فضا ی توانید روی درب این کمدها را نیز از آینه استفاده کنید تا دیگر یک کلوزت روم مختصر اما همه چیز تمام داشته باشید.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.