وبلاگ

خرید ویلا دماوند یا رهن و اجاره آن؟

خرید ویلا دماوند یا رهن و اجاره آن؟

دماوند یکی از مناطق بسیار مهم در امر گردشگری و سفر در ایام تعطیلات می‌باشد. مناطق مختلف دماوندی با داشتن مناظر و چشم‌اندازهای بکر هر ساله مسافران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. ممکن است تمام افراد برای اقامت در دماوند ویلایی نداشته باشند.

 

خرید ویلا دماوند یا رهن و اجاره آن؟

بنابراین برای اقامت در دماوند خرید ویلا دماوند، رهن یا اجاره آن از اقداماتی است که مسافران می‌توانند با استفاده از آن اقامتی خاطره‌انگیز را برای خود رقم بزنند. اما اینکه رهن یا اجاره ویلا به صرفه‌تر است باید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

مسلم است افرادی اقدام به خرید ویلا در دماوند می‌کنند، شرایط و اقامتی راحت‌تر از افرادی دارند که ویلا رهن یا اجاره می‌کنند. هم‌چنین رهن و اجاره ویلا در دماوند دارای مزایا و معایبی می‌باشد که قبل از هر اقدامی باید آن را در نظر بگیرید و متناسب با آن انتخابی راحت داشته باشید.

نکات مهم در هنگام رهن و اجاره ویلا‌

در این بخش شما را با نکاتی در مورد خرید ویلا دماوند، رهن و چه اجاره ویلا در دماوند آشنا می‌سازیم. به این ترتیب شما در انتخاب هر یک از این‌ها باید نکات کلی گفته شده را مد نظر قرار دهید.

نوع سند ویلا‌ را مشخص کنید!

از نکات مهم در هنگام خرید ویلا در دماوند توجه ویژه به نوع سند ملک می‌باشد. اینکه اطلاعات کافی از سند ویلا داشته باشید به شما کمک می‌کند تا بفهمید که آیا بر روی سند ویلا وامی گرفته شده است یا خیر. چرا که در صورت گرفتن وام و عدم پرداخت آن شما موظف به پرداخت وام خواهید بود چرا که ویلا به نام شما می‌باشد. بنابراین قبل از هر اقدامی برای خرید ویلا دماوند از مشاورین املاک معتبر و مطمئن مشورت بگیرید تا نوع سند را برای شما مشخص کند.

نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه کنید، فروش ویلا دماوند با قولنامه آن هم به چند نفر است. اگر ویلای که قصد خرید آن را دارید، دارای سند معتبر است؛ اما از خرید آن با قولنامه خودداری کنید. هم‌چنین افراد سودجویی هستند که اقدام به فروش زمین کشاورزی می‌کنند تا آن را به عنوان زمین‌های ساخت ویلا به فروش برسانند که تنها کاربری کشاورزی دارد نه ساخت و ساز. بنابراین بهتر است از خرید چنین زمین‌هایی که فقط برای شما دردسر دارد، اجتناب کنید.

نوع مصالح به کار رفته در ویلا‌

اینکه چه مصالح ساختمانی در ویلایی که قصد رهن یا اجاره آن را دارید؛ به کار رفته است، بسیار مهم است. چرا که هر چه مصالح به کار رفته بهتر باشد عمر ویلا نیز بیشتر خواهد بود و در مدت زمان طولانی‌تری به بازسازی نیاز خواهد داشت.

نوع ساخت ویلا ‌

امروزه ساخت ویلاها به صورت دوبلکس، تریبلکس و فلت گسترش یافته است، چرا که چشم‌انداز زیبای دماوند کشور را در چنین ویلاهایی به راحتی می‌توانید نظاره‌گر باشید. حال اگر قصد اجاره و یا رهن ویلای دوبلکس را دارید حتما طبقه‌ی دوم آن را چک کنید. هم‌چنین اگر ویلای فلت مد نظر شما است حتما چشم‌انداز آن را نیز بررسی کنید، چون برخی از ویلاهای فلت دارای چشم‌انداز جالبی نیستند.

خرید ویلا دماوند یا رهن و اجاره آن؟
موقعیت مکانی ویلا‌

انواع مختلفی از ویلاها در دو منطقه‌ی ساحلی و جنگلی ساخته می‌شوند. در وهله‌ی اول بهتر است مشخص کنید که قصد خرید ویلا دماوند در چه منطقه‌ای را دارید. مسلم است که ویلاهای دوبلکس در نزدیکی دریا دارای قیمت بیشتری می‌باشند. بنابراین باید معیار خود از منطقه‌ی قرارگیری ویلا مشخص کنید. دیدن غروب خورشید کنار ساحل دریا و لذت بردن از طبیعت بکر جنگل، هر کدام می‌تواند بهترین انتخاب برای داشتن اقامتی فراموش‌نشدنی باشد.

ظاهر زیبای ویلا

ظاهر و ساختار ویلا یکی دیگر از نکاتی است که باید هنگام رهن و اجاره ویلا مدنظر قرار گیرد. این نکته را در نظر بگیرید که ملاک ویلا فقط ظاهر زیبای آن نمی‌باشد، بلکه حتما استحکام آن را نیز مورد بررسی قرار دهید. برخی از ویلاهای با ظاهری زیبا دارای مقاومت کم در برابر شرایط هستند و یا با استفاده از مصالح بی‌کیفیت ساخته شده‌اند. به هر حال شما می‌توانید ظاهر ویلا را تغییر دهید اما به راحتی نمی‌توان زمین و یا مصالح به کار رفته در ویلا را تغییر داد.

هر آنچه از رهن ویلا باید بدانید!‌

رهن ویلا برای افرادی که قصد دارند در مدت زمان طولانی در دماوند کشور اقامت داشته باشند توصیه می‌شود. به عنوان مثال افرادی که برای انجام ماموریت، کار، تحصیل و مواردی این چنینی قصد دارن به مدت ۳ ماه یا بیشتر ویلا رهن کنند. از مزیت‌های رهن ویلا در دماوند می‌توان به عنوان حفظ سرمایه‌ افراد اشاره کرد. چرا که پس از پایان قرارداد مبلغ پرداختی برای رهن ویلا را به طور کامل دریافت می‌کنند.

در مقابل اگر شما اقدام به اجاره ویلا در دماوند نمایید، موظف هستید تا مبلغی را برای اجاره ماهیانه ویلا پرداخت نمایید. به طور کلی در پایان قرارداد اجاره ویلا مبلغ زیادی را از دست خواهید داد. بنابراین با توجه به شرایطی که در اختیار دارید و مدت زمان اقامت می‌توانید ویلا را رهن و یا اجاره کنید.

عوامل تاثیرگذار در اجاره ویلا و رهن‌ آن‌

برای اینکه بتوانید ویلا در دماوند اجاره و یا رهن کنید، بهتر است بدانید که رهن و اجاره آن به شرایط مختلفی وابسته است و دارای قیمت‌های متغیر می‌باشد. چنانچه هر ساله با افزایش قیمت مسکن در دماوند کشور رو به رو هستیم، مسلم است که ویلاها نیز با قیمت بالاتری رهن و اجاره داده شود. در این بخش به عواملی که در رهن و اجاره ویلا تاثیر به سزایی دارد اشاره کرده‌ایم؛

دو طبقه بودن یا نبودن ویلا‌

دوبلکس بودن ویلا تاثیر بسیاری بر قیمت اجاره و حتی رهن ویلا دارد. با توجه به طراحی و ساخت اینگونه ویلاها، دارای فضای بیشتری نسبت به دیگر ویلاها می‌باشد، بنابراین از قیمت بالاتری برای رهن و اجاره برخوردار است. اگر شما نیز قصد اجاره و رهن ویلا به صورت دوبلکس را دارید، بهتر است گروهی به دماوند کشور سفر کنید. لذا در این صورت هزینه اجاره و یا رهن ویلا برای شما کمتر خواهد بود. در مقابل تیز ویلاهایی که به صورت فلت ساخته می‌شوند، دارای قیمت مناسب‌تری برای اجاره و رهن می‌باشند. اجاره یا رهن ویلا به شکل فلت می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای سفرهای خانوادگی باشد.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.