وبلاگ

ویلا مدرن سربندان

ویلا مدرن سربندان

طراحی ویلا مدرن سبک جدیدی است که مرزهای کلاسیک و معاصر را در هم شکسته و پا را از محدودیت‌ها فراتر گذاشته است. زمانیکه به یک معماری به سبک مدرن نگاه می‌کنید، آرامش خاطر، عناصر دکوراسیون ساده و وسعت نظر طراح و معمار را به راحتی درک خواهید کرد!

 

ویلا مدرن سربندان

سبک مدرن در طراحی ویلا، جدید نو و خلاقانه است. در بسیاری از ویلاهای مدرن، سبک‌های هنری را هم می‌توان جستجو کرد. طراحی مدرن برای ویلا در کنار طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن، دو عامل مکمل طراحی ویلا مدرن برای یک ساختمان جدید و لوکس هستند

برخی عقیده دارند که طراحی ویلا مدرن می‌تواند با سایر عناصر معماری ساختمان در آمیخته باشد. سبک معماری مدرن را می‌توان به طور مثال با معماری نما رومی برای ویلا مخلوط کرد. در معماری مدرن برای ویلا عناصر اضافی، اسباب و وسایل و درهم ریختگی به طور کامل حذف می‌شود. معماری مدرن، ساده و آرامش‌بخش با استفاده از رنگ‌های ملایم اجرا می‌شود. در طراحی ویلا مدرن معمولاً رنگ‌های خنثی شامل سفید، خاکستری، نقره‌ای، بژ، آبی روشن و خاکستری تیره را می‌‌بینید. در یک طراحی مدرن به ندرت، عناصر تقارن رعایت شده است؛ با این حال می‌توان سبک مدرن برای ویلا را با سبک‌های مینیمال یا سبک ماکسیمال به صورت مخلوط استفاده کرد.

ویژگی‌های طراحی ویلا مدرن

طبق توضیحات فوق به نظر می‌رسد تصور طراحی ویلا مدرن کار ساده‌ای باشد؛ اما با این حال، این امکان وجود دارد که در ذهن شما این سوال به وجود آید که زمانیکه یک ویلا به سبک مدرن طراحی می‌شود، دقیقاً چه ویژگی‌هایی دارد و چه عناصری را در آن مشاهده می‌کنیم؟!

طراحی ویلا مدرن مجموعه‌ای از چند ضلعی‌ها یا اشیا و اشکال هندسی است. در ویلاهایی که به سبک مدرن ساخته شده شما می‌توانید شکل‌های مستطیل، مربع، اشیای سه گوش، خطوط منحنی، حجم دایره، بیضی و یا صفحات مشبک با ابعاد مختلف را مشاهده کنید. این عناصر در تمام قسمت‌های ویلا در نمای بیرونی به کار می‌روند. یکی دیگر از ویژگی‌های طراحی ویلا مدرن استفاده خاص و حساب شده از مصالح ساختمانی برای ساخت و ساز است. در ویلاهای مدرن معمولاً از متریال شیشه، چوب ام دی اف، ترمووود، کفپوش‌های چوبی یا کامپوزیتی بیشتر استفاده می‌شود.

بسیاری از مصالح ساختمانی سبک به کامپوزیت چوب پلاست در طراحی ویلا مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای ساخت پلکان مارپیچ در داخل ویلا از نما شیشه یا جنس فلزات براق نظیر استیل استفاده می‌شود. در حال حاضر، پرطرفدارترین مصالح اولیه برای طراحی ویلا به سبک مدرن، شیشه است. ویلاهای مدرن در قسمت پنجره، از سقف تا کف ساخته می‌شوند، بنابراین نمای کاملی را به منظره بیرونی دارند.

یکی دیگر از ویژگی‌های طراحی ویلا مدرن این است که چیدمان اسباب و وسایل به سادگی و با حداقل تعداد انجام می‌شود. هیچ تقارنی در چیدمان وسایل، بخصوص مبلمان وجود ندارد! در ویلاهای مدرن از اشیا یا اکسسوری و لوازم جانبی برای تزئینات داخلی کمتر استفاده می‌شود. مبلمانی که در این ویلاها وجود دارد ارتفاع کوتاه‌تری دارند و معمولاً از نوع مبلمان راحتی هستند.

نمای بیرونی طراحی ویلا مدرن، مجموعه‌ای از زاویه‌ها و سطوح را به صورت متقاطع موازی یا مورب به نمایش می‌گذارد. به عبارت کلی می‌توان سبک معماری مدرن برای ویلا را یک سبک انعطاف‌پذیر و آرامش‌بخش توصیف کرد.

محوطه سازی در طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا به سبک مدرن صرفاً منتهی به نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی نمی‌شود؛ محوطه سازی ویلا هم از این سبک پیروی می‌کند. لازم است یک تعریف ساده از محوطه سازی ویلا به سبک مدرن داشته باشیم.

“محوطه سازی به سبک مدرن عبارت است از طراحی فضای سبز و شکل دادن به آن به نحوی که گیاهان و عناصر فضای سبز، مجموعه‌ای از عناصر طراحی مدرن را به نمایش بگذارند”

اگر به یک محوطه سازی مدرن نگاه کنید، اشکال و حجم‌هایی را می‌بینید که نمایانگر همان خطوط منحنی و دایره‌ای هستند؛ به طور مثال، آلاچیق‌های چوبی به شکل دایره و با سقف گنبدی نمادی از یک معماری مدرن برای فضای سبز محسوب می‌شود. محوطه سازی به سبک مدرن معمولاً یک نمای وسیع و فضای باز را ایجاد می‌کند. بسته به اینکه محوطه ویلا چقدر وسعت داشته باشد، از عناصر طراحی ویلا می‌توان استفاده کرد. مجموعه ای از خطوط متقاطع یا مورب و زاویه‌دار در طراحی ویلا مدرن در بخش فضای سبز به کار می‌رود.

در محوطه سازی به سبک مدرن در طراحی پوشش گیاهی یا نورپردازی و حتی استفاده از مبلمان فضای باز هیچگونه زیاده‌روی در طراحی اتفاق نمی‌افتد. در این نوع طراحی سعی می‌شود تمام عناصر به تعداد لازم و کافی به کار رود. در طراحی فضای سبز به سبک مدرن، یک نقطه کانونی در نظر گرفته می‌شود و سایر طراحی‌ها پیرامون آن منطقه انجام می‌گیرد.

متداول‌ترین مصالح برای طراحی ویلا مدرن در قسمت محوطه سازی، چوب و سنگ هستند. مبلمان چوبی برای فضای باز، محوطه سازی با سنگ‌های تزئینی، ساخت آلاچیق چوبی، نرده‌های چوبی اطراف فضای سبز، نمونه‌ای از این طراحی محسوب می‌شوند.

ویلا مدرن سربندان
مزایای طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلا مدرن را می‌توان یک طراحی خلاقانه و جسورانه دانست. ساختمانی که به سبک مدرن طراحی شده است، هم از نمای بیرونی و هم از نظر نمای داخلی، مشتریان خرید ویلا در سربندان دماوند را به خود جذب می‌کند. اگر مصالح ساختمانی برای ویلاهای مدرن به درستی انتخاب شود، یک جذابیت خاص را به نمایش می‌گذارد.

ویلاهای مدرن، نمای جذب‌کننده و خیره‌کننده دارند؛ از طرف دیگر هیچ محدودیتی در طراحی قسمت‌های مختلف ویلا به سبک مدرن وجود ندارد؛ به این مفهوم که در یک قسمت شما می‌توانید از زاویه‌ها استفاده کنید در حالیکه در قسمت دیگر با خطوط منحنی و حجم دایره یا نیم دایره مواجه هستید.

نمای بیرونی ویلا به سبک مدرن در جذب مشتری برای فروش ساختمان، بسیار نقش دارد. در طراحی ویلا مدرن دوبلکس و تریبلکس این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. با توجه به وسعت زمین ویلا می‌توان طرح‌های وسیع‌تر و خلاقانه‌تری را برای ویلاهای مدرن اجرا کرد. آنچه با نام روف گاردن می‌شناسید، یک عنصر طراحی مدرن محسوب می‌شود. ساخت استخر بر روی بام ویلا یکی دیگر از این ایده‌های جذاب است.

مهم‌ترین مزایای طراحی ویلا مدرن را می‌توان خارج شدن از محدودیت‌های یک ساختمان با نمای خسته‌کننده و کسل‌کننده دانست! حس زیبایی شناسی در طراحی ساختمان ویلا به سبک مدرن موج می زند.

ابعاد و اندازه‌های پنجره‌های ویلا قابل تغییر است. جلوه بصری ویلاهای مدرن، غیر قابل مقایسه با ویلاهای کلاسیک هستند. زمانیکه یک ویلا به سطح مدرن ساخته می‌شود، با کوچکترین تغییر، به طور کلی با ویلاهای دیگر متفاوت خواهد شد. طرح‌های مدرن برای ویلا همگی خلاقانه و جذب‌کننده هستند.

اگرچه برای طراحی ویلا مدرن از عناصر بسیار ساده استفاده می‌شود، اما همین خطوط با تغییر جهت یا زاویه می‌توانند کل ساختمان ویلا را به گونه‌ای دیگر به نمایش بگذارند. معماری مدرن برای نمای بیرونی ویلا به سادگی با دکوراسیون داخلی ویلا به سبک مدرن ارتباط برقرار می‌کند. این مسئله درباره محوطه سازی هم وجود دارد.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.