وبلاگ

پیشنهاد جدید در محوطه سازی ویلا دماوند

پیشنهاد جدید در محوطه سازی ویلا دماوند

در این مقاله به شما پیشنهادهایی خواهیم داد که در محوطه سازی به سبک جدید مرسوم بوده و می‌توانند ذهن شما را برای شروع یک پروسه مهیج به نام محوطه سازی آماده و باز کنند. پس با ما در ادامه این مقاله از تیم متخصص مشاور املاک حقانی در زمینه امور ساخت و ساز و محوطه سازی همراه باشید تا به شما ایده‌هایی در خصوص محوطه سازی حیاط منزلتان ارائه دهیم.

 

پیشنهاد جدید در محوطه سازی ویلا دماوند

اهمیت مسیر ورودی در محوطه سازی

یکی از مهم‌ترین عوامل در محوطه سازی یک حیاط یا باغ مسیری است که شما را از دروازه به سمت ساختمان اصلی باغ یا حیاط هدایت می‌کند. اینکه شما ایده‌هایی داشته باشید که مسیر ورودی و هدایتتان به سمت مرکز باغ یا حیاط را از فضاهای دیگر در محیط جدا کند، اهمیت ویژه‌ای در محوطه سازی‌تان خواهد داشت.

معمولاً این راه ورودی به وسیله سنگفرش‌های به هم پیوسته یا منقطع با طراحی‌های گوناگون، پل‌ها یا دالان‌های تزئینی و یا به وسیله گیاهانی که به صورت پیوسته در حاشیه مسیر چیده می‌شوند در محوطه سازی‌ها دیده می‌شوند.

 اهمیت فضای سبز و گل کاری در محوطه سازی

محوطه سازی در عصر حاضر تقریباً با گل و گیاه کاری‌های منظم و خاص‌اش معروف است. شما امروزه به ندرت می‌توانید یک محوطه سازی را بدون گل کاری‌های خاص خودش ببینید.

نکته‌ای که در گل و گیاه کاری در محوطه سازی اهمیت دارد توجه به ابعاد کلی باغ یا حیاط و همچنین سبکی است که بنا به میل شما برای محوطه سازی در نظر گرفته می‌شود.

گیاهان معمولاً با توجه به فرم و اندازه فضایی که در اختیار دارید با اشکال مختلفی فضای شما را آراسته می‌کنند. یکی از جذاب‌ترین ایده‌ها در بخش گل کاری محوطه سازی این است که با استفاده از گیاهان سبز فضاهای مختلفی در محیط به وجود می‌آورند و به بیانی دیگر فضاهای مختلف باغ یا حیاط را به کمک گیاهان از هم جدا می‌کنند. استفاده از گیاهان همیشه سبز با پایه‌های کوتاه یا درختچه‌های مینیاتوری و یا گلدان‌های گل یک دست که با تعادل در کنار هم چیده شده‌اند، ایده جذابی در این فضا سازی‌ها خواهد شد.

 استفاده از استخر یا حوضچه آب در محوطه سازی

از جذاب‌ترین پیشنهادها در محوطه سازی، استفاده از استخرها یا حوضچه‌های آب در محیط است. البته این انتخاب را میزان فضایی که در اختیار دارید مشخص خواهد کرد. یعنی بسته به فضایی که در حیاط منزل یا ویلایتان در اختیار دارید می‌توانید از حوضچه‌های آبی با اندازه‌های متفاوت استفاده نمایید.

اما پیشنهاد می‌شود هرقدر هم که فضایتان مختصر باشد، باز هم در پروسه محوطه سازی از حوضچه‌های آب کوچک و متناسب با فضا در محیط‌تان استفاده نمایید. اینکار انرژی خوب و حس طراوت و تازگی را در فضایتان بوجود خواهد آورد.

استفاده از آلاچیق در محوطه سازی

یکی از دیگر پیشنهادهایی که محوطه سازی شما را کامل‌تر خواهد کرد و فضای دلچسب‌تری را برایتان به وجود خواهد آورد، استفاده از آلاچیق‌ها در محوطه سازی است. این پیشنهاد یکی از پر کاربردترین طراحی‌ها در محوطه سازی محسوب می‌شود. انتخاب آلاچیق یا فضای نشیمن نیز با توجه به اندازه کلی محیط صورت می‌گیرد.

آلاچیق‌ها معمولاً متناسب با طراحی و سبک و سیاق حاکم بر محوطه سازی حیاط یا باغ شما می‌تواند جنس، اندازه و طرح‌های مختلفی داشته باشد. از آلاچیق‌های چوبی کلاسیک گرفته تا آلاچیق‌های مدرن از جنس سنگ یا طراحی‌های بسیار جدید می‌توانند انتخاب‌هایی بسیار شیک برای محوطه سازی شما باشند.

 استفاده از نورپردازی در محوطه سازی

محوطه سازی امروزه دیگر تنها به استفاده از سازه‌ها و فضاسازی‌های مختلف خلاصه نمی‌شود، بلکه شما علاوه بر تمامی این موارد، گزینه‌هایی در محوطه سازی دارید که به شکیل‌تر شدن محیط‌تان کمک شایانی می‌کنند و جلوه آن را دو چندان خواهند کرد. نورپردازی از جمله عواملی است که امروزه در محوطه سازی اهمیت فراوان و چشمگیری پیدا کرده است و زیبایی محیط بیرونی منزل را چندین برابر افزایش می‌دهد.

نورپردازی در باغ‌ها یا حیاط منازل به صورت‌های مختلفی طبق اصول معماری مدرن صورت می‌گیرد. به عنوان مثال شما هم می‌توانید از لامپ‌های ایستاده و ثابت در مسیر ورودی باغ یا حیاط‌تان یا در باغچه‌تان استفاده کنید، یا از ریسه‌های چشمک‌زن متحرک در مسیرهای دلخواه حیاط و باغتان استفاده نمایید.

نورپردازی در محوطه سازی می‌تواند بسته به سلیقه شما در محیط به صورت زیاد یا کم استفاده شود و محل آن متفاوت باشد. معمولاً نورپردازی تزئینی در حاشیه استخر، در حاشیه سنگفرش‌های مسیر ورودی، در میان باغچه و گل کاری‌های موجود در باغ و در کنار محل‌های نشیمن باغ دیده می‌شوند.

پیشنهاد جدید در محوطه سازی ویلا دماوند
استفاده از شومینه‌های فضای باز در محوطه سازی

اگر تجربه شب نشینی‌های طولانی در شب‌های پاییزی و زمستانی را داشته باشید، حتماً می‌دانید علاوه بر یک حیاط زیبا با محوطه سازی اصولی و دلنشین، آنچه به آن احتیاج خواهید داشت سیستم‌های گرمایشی در فصول سرد و سیستم‌های سرمایشی در فصول گرم سال است.

برای اینکه بتوانید لذت یک شب نشینی و گپ و گفت دوستانه در دل شب‌های سرد را با عزیزانتان داشته باشید، بهترین گزینه و همراه برایتان یک سیستم گرمایشی است که هم نیازتان را برآورده کند و هم جای کمی از فضایتان را اشغال نماید. گودال‌ها یا چاله‌های آتش امروزه یکی از پرکاربردترین سیستم‌های گرمایشی در محوطه سازی فضاهای باز به شمار می‌آیند. جالب است بدانید که این گودال‌های آتش با گاز کار می‌کنند و انواع آن‌ها با طراحی‌های کلاسیک و مدرن را می‌توانید بسته به بودجه و سلیقه‌تان انتخاب نمایید.

گزینه دیگر برای داشتن سیستم گرمایشی در فضای باز، ساخت چاله‌هایی است که دیواره آن به وسیله سنگ‌های نما و ضد آتش آراسته شده است. شما می‌توانید هیزم را جهت آتش افروختن و ایجاد گرما در این چاله‌ها قرار دهید و پس از استفاده نیز آن را خاموش نمایید.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.