وبلاگ

سقف استخر در ویلا دماوند

سقف استخر در ویلا دماوند

سقف استخر ویلا نوعی سازه است که از مصالح مختلف ساخته می شود. مصالح فلزی نظیر آلومینیوم و ورق های مقاوم پلی کربنات، دو گزینه پرکاربرد و ایده آل برای طراحی سقف استخر در ویلاها، باغ یا فضای سبز اختصاصی می باشند. اهمیت طراحی سقف برای استخر داخل ویلاها در چند سال اخیر بسیار شناخته شده است. بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند استخر داخل ویلای خود را به یک استخر چهار فصل تبدیل کنند و از آنجایی که استخر در محوطه بیرون از ویلا ساخته می‌شود، در فصل سرد پاییز یا زمستان می توان از آن استفاده کرد. سازه هایی نظیر سقف کاذب بر روی استخر بهترین راهکار خواهند بود.

 

سقف استخر در ویلا دماوند

طراحی سقف استخر ویلا از نظر شکل ظاهری و نحوه استفاده یا نصب آن روی استخر به عنوان سرپوش متفاوت است. کارشناسان طراحی فضای سبز و شرکت هایی که در طراحی و تولید سقف های کاذب یا سرپوش ها برای استخر فعالیت می کنند، به خوبی با اصطلاحات این حوزه آشنا هستند. اگر نامی از سقف استخر پلی کربنات یا سقف متحرک برای استخر شنیده اید در حقیقت به همین نحوه طراحی گفته می شود.

طراحی سقف استخر ویلا می ‌تواند به صورت ریلی باشد یا می تواند به صورت پانل های متحرک در نظر گرفته شود. این سقف ها از نظر باز و بسته شدن به دو روش فیزیکی یا کنترل از طریق ریموت تقسیم بندی می شوند. طراحی این سقف ها یا بهتر بگوییم سرپوش استخر ویلا می‌تواند سفارشی‌سازی مطابق با فضای استخر باشد. برای استخرهایی که ابعاد و اندازه های استانداردی دارند، از پانل های پیش ساخته در کارخانه استفاده می شود.

طراحی سقف استخر ویلا به شکل‌های مختلف

پروفیل های آلومینیوم برای ساخت سقف استخر ویلا مصالحی با دوام و مقاوم هستند و در طولانی مدت در شرایط محیطی دچار زنگ زدگی نمی‌شوند. ورق های پلی کربنات جامد که برای سقف استخر پلی کربنات به کار می رود، مصالحی هستند که خواص فیزیکی و شیمیایی فوق العاده ای دارند.

این سقف های متحرک یا سرپوش ها در حقیقت، مصالحی هستند که به منظور حداکثر عملکرد حتی در شرایط نامساعد جوّی طراحی شده اند. پیشرفته ترین تجهیزات و ماشین آلات در کنار علم مهندسی برای طراحی سقف استخر ویلا به کار رفته است. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، از نظر شکل ظاهری می توان سقف استخر ویلا را متفاوت طراحی کرد. هر کدام از این سقف ها برای یک استخر بخصوص قابل اجرا هستند.

استخرهایی که به شکل مستطیل ساخته شده اند سقف معمولی از نوع سقف مسطح می توان برای آن اجرا کرد. همچنین سقف های ریلی با نمای گنبدی شکل، دومین مدل از سقف استخر ویلا هستند که بسیار پرطرفدار می باشند.

طراحی سقف استخر ویلا به شکل تخت یا مسطح

انتخاب اینکه کدام یک از انواع مدل ها برای سقف استخر ویلا استفاده شود به سلیقه مشتری بستگی دارد اما گزینه هایی هم وجود دارد که شرکت های تولید کننده، این سقف های متحرک را برای مشتری توضیح می‌دهند.

به طور مثال اگر قرار باشد سقف با دیواره‌های سرپوش استخر زاویه ۹۰ درجه داشته باشد، سقف به صورت مسطح بهترین مدل خواهد بود. سقف های مسطح، جذابیت ‌های ظاهری چندانی ندارند. اگر بارندگی اتفاق بیفتد، آب روی سقف جمع می شود و امکان تخلیه یا سرریز شدن آب نیست. برای استخرهایی که در فضای باز قرار دارند اگر سقف استخر ویلا به صورت مسطح نصب شود پس از بارش برف سنگین یا بارندگی های شدید امکان ریزش سقف یا خراب شدن آن وجود دارد. طراحی سقف شیب دار این مشکل را حل کرده است.

طراحی سقف استخر ویلا به شکل شیب دار

طراحی سقف استخر ویلا به شکل شیب دار شبیه به سقف های مسطح می باشد با این تفاوت که در قسمت سقف، یک شیب ملایم به سمت پایین امتداد دارد. این طراحی به گونه ای اجرا شده است که سقف در یک انتها، زاویه ای کمتر از ۹۰ درجه را نسبت به زاویه دیواره داشته باشد. سقف شیب دار برای سرپوش استخر باغ یا ویلا کمک می کند که آب جمع شده روی سقف به تدریج به سمت پایین سرازیر شود. بسیاری از افراد به سقف های شیبدار علاقه چندانی نشان نمی دهند با این حال این سقف ها مزایای بیشتری نسبت به مدل قبلی دارند.

طراحی سقف استخر ویلا به شکل گنبدی

یکی از زیباترین و پرطرفدارترین مدل های سقف استخر ویلا در حقیقت طراحی گنبدی شکل است. این سقف طبیعی به یک نیم دایره مانند یک سرپوش روی استخر نصب می شود. شیوه نگهداری از این سقف بسیار ساده است و می توانید آن را به صورت سقف متحرک هم سفارش دهید.

برای استخرهای لاکچری در ویلاهای زیبا، سقف های گنبدی شکل گزینه ایده آلی هستند. طراحی سقف استخر به صورت گنبدی، ارتفاع بیشتری را به عنوان یک سرپوش روی استخر شنا ایجاد می‌کند، بنابراین فضای کافی را برای تزئینات یا وسایل اطراف استخر در اختیار خواهید داشت. برای ساخت این نوع سرپوش یا سقف متحرک، پروفیل های آلومینیومی و ورق های پلی کربنات بهترین انتخاب هستند.

سقف استخر در ویلا دماوند
نقش سقف استخر ویلا در محوطه سازی و زیباسازی

جالب است بدانید که طراحی سقف استخر ویلا صرفاً منتهی به مدل‌ های فوق نمی شود. هر یک از انواع سقف هایی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم به صورت پانل های مجزا از یکدیگر طراحی شده و به عنوان یک پوشش روی استخر نصب می شود. این سقف ها قابلیت باز و بسته شدن در جهت های مختلف را دارند.

سقف های ریلی به سمت چپ و راست یا جلو و عقب در جهت طول استخر حرکت می کنند. برخی از سقف ها به گونه ای طراحی می شود که پانل های سقف استخر در زاویه ۹۰ درجه به سمت بالا باز شود. این نوع سقف ها معمولاً چیزی شبیه به نورگیر در پاسیو دیده می‌شوند.

سقف استخر ویلا نقش زیادی در زیباسازی و محوطه سازی فضای سبز یا داخل ویلا دارد. بسیاری از ویلاهای لاکچری دارای یک استخر روی بام یا در محوطه ویلا هستند. برای اینکه در تمام فصل های سال بتوان از استخر استفاده کرد، سقف های متحرک بهترین گزینه هستند. علاوه بر اینکه قابلیت استفاده در هر زمان را فراهم می کنند، نمای زیباتری را در داخل ویلا به وجود می آورند.

سقف استخر ویلا از ورق های مقاوم پلی کربنات ساخته می شوند که بسیار مقاوم هستند و حتی شرایط سخت آب و هوایی نظیر بارش برف و باران، تابش شدید نور خورشید یا وزش بادهای سنگین نمی تواند این سقف ها را جابجا کند. سقف های متحرک برای استخر داخل باغ ویلا و استخرهای خصوصی مناسب هستند.

مجتمع های مسکونی چند واحدی که یک استخر مشترک دارند می توانند از طراحی سقف متحرک استفاده کنند تا فضای زیباتری را در محوطه مشترک داشته باشند.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.