وبلاگ

فناوری خانه هوشمند در ویلاهای دماوند

فناوری خانه هوشمند در ویلاهای دماوند

خانه هوشمند از جمله تحولاتی است که دنیای تکنولوژی با خود به ارمغان آورده‌است. چیزی که رفته رفته نیاز به وجود آن در تمام خانه‌های لاکچری حس می‌شود و ویلاهای خسروان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و البته در برج‌های فول امکانات خسروان نیز با این موضوع رو به رو هستیم. خانه هوشمند نوعی هوشمند سازی خانه است و به Internet of things مرتبط می‌شود. در واقع در این فناوری، اشیا به اینترنت متصل شده و هوشمند می‌شوند!

 

فناوری خانه هوشمند در ویلاهای دماوند

در دنیایی که روز به روز علاقه به پیشرفت و افزایش سرعت کارها بیشتر می‌شود، زمانی که چنین امکانی برای ویلاهای دماوند فراهم شود، قاعدتا افرادی که به دنبال زندگی لوکس تری هستند، به این سمت کشیده می‌شوند. ویلاهای خسروان نیز که جزء بهترین انواع ویلا در دماوند هستند و در میان ویلاهای گیلاوند حرفی برای گفتن دارند، با تجهیز به این فناوری می‌توانند به نحو موثرتری سرمایه‌گذاران قدرتمند را به سمت خود جلب کنند. ویلاهای خسروان در زمینه خرید ویلا در گیلاوند جزء بهترین ویلاها محسوب شده و در این رقابت برای صدرنشین بودن، ممکن است سازندگان بخواهند به سمت موارد جدید و نوآورانه در این راستا بروند.

به همین منظور در این نوشتار، بیشتر به فناوری خانه هوشمند و کاربرد آن در ویلاهای خسروان می‌پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

فناوری خانه هوشمند چیست؟

فناوری خانه هوشمند، نوعی تکنولوژی پیشرفته است که به کمک آن می‌توان از راه دور وسایل منزل را کنترل کرد. این کنترل، توسط تلفن همراه و یا سایر لوازم تحت پوشش شبکه هوشمند مورد نظر اتفاق می‌افتد. در واقع شما از راه دور می‌توانید بر منزل خود نظارت داشته باشید.

این سیستم که به سیستم اتوماسیون خانگی نیز شهره است، با استفاده از اینترنت تمام لوازم را به هم متصل کرده و نوعی نت ورک خانگی کوچک  برقرار می‌کند. برای مثال در ویلاهای خسروان، کنترل دسترسی امنیتی به خانه، کنترل شرایط دمایی و نور و سینمای خانگی می‌تواند از این طریق اتفاق بیفتد.

به طور خلاصه، این تعریف بدان معنی است که فناوری موجود در خانه، شما را قادر می‌سازد تا از راه دور هم خانه خود را کنترل کنید. این بسیار جذاب و هیجان برانگیز است!

در این شبکه، یک هسته مرکزی وظیفه کنترل و برقراری ارتباط را بر عهده دارد. این هسته کنترل می‌تواند لپ‌تاپ و یا تلفن همراه شما باشد. با استفاده از این فناوری زمانی که در ویلاهای خسروان به سر نمی‌برید، همه چیز تحت کنترل شماست ؛ از میزان روشنایی خانه گرفته تا کنترل روشنایی.

زمانی که با یک ویلای گران و فوق لوکس در خسروان مواجه هستیم، استفاده از این فناوری به صورت بسیار زیادی قابل توجیه است، چرا که امنیت را بر عهده می‌گیرد و به نوعی بخشی از ایمنی منزل را تامین می‌کند. در این صورت اگر در ویلاهای خسروان حادثه‌ای مثل آتش‌سوزی رخ دهد، لوازم منزل به جای شما آتش نشانی را مطلع می‌کنند!

پس داشتن یک ویلا در خسروان به صورت Smart House، لذت زندگی در ویلاهای خسروان را چند برابر می‌کند. در ادامه با کاربردهای این تکنولوژی بیشتر آشنا می‌شویم.

کاربرد خانه هوشمند برای ویلاها

شاید بهتر است در مرحله اول به این سوال پاسخ دهیم که این سیستم بیشتر برای کدام عملکردها مناسب است؟ اگر بخواهیم فناوری هوشمند را برای ویلاهای خسروان به کار بریم می‌توانیم در آشپزخانه، سیستم تاسیسات، سرویس بهداشتی و حمام از آن بهره بگیریم.

این سیستم بی تردید تا حد زیادی موجب آرامش و امنیت خاطر شما شده و زمانی که قصد ترک کردن ویلای خود را دارید با خیال راحت تری این کار را انجام می‌دهید. پیش بینی می‌شود که با این میزان از پیشرفت چشمگیر در این فناوری، در آینده‌ای نزدیک با وقایع باور نکردنی در این رابطه رو به رو شویم. مواردی که سرمایه‌گذاران را بیشتر ترغیب به استفاده از آن در ویلاهای خسروان خواهد کرد.

می‌توان گفت که روند توسعه این فناوری، در این دهه آغاز شده و ادامه دارد. البته بسیاری از افراد این فرصت بی نظیر را نادیده می‌گیرند و بدون در نظر گرفتن مزایا، به انتقاد از آن می‌پردازند. ما در اینجا به مزایای بهره‌مندی از فناوری هوشمند در ویلاهای خسروان خواهیم پرداخت.

فناوری خانه هوشمند در ویلاهای دماوند
آسان بودن استفاده از فناوری هوشمند برای ویلا

یکی از مواردی که که یک تکنولوژی را سرآمد می‌کند، میزان user friendly بودن و یا رابط کاربری آسان است! برنامه‌های پیچیده در بسیاری از مواقع پس از مدتی جایگاه خود را از دست می‌دهند ولی زمانی که عامه مردم به راحتی بتوانند احتیاجات خود را از طریق یک فناوری برآورده کنند، آن فناوری مانا خواهد بود. استفاده از خانه هوشمند برای ویلاهای خسروان کار پیچیده‌ای نیست و با مختصر آشنایی با یک دستگاه هوشمند می‌توانید از آن بهره بگیرید و در یک زمان و یک مکان به همه لوازم دسترسی داشته باشید، و این نوعی صرفه‌جویی در وقت نیز محسوب می‌شود.

انعطاف‌پذیری سیستم خانه هوشمند

در استفاده از این مورد در ویلاهای خسروان، نگران تغییر و تحول منزل و اضافه کردن لوازم جدید نخواهید بود. این سیستم خود را با هر دستگاه جدیدی تطبیق خواهد داد و روش‌های بهره‌ مندی از مزایای آن، با پیشرفت تکنولوژی ، آپدیت شده و همگام با آن جلو می‌رود. پس نگرانی در رابطه با لوازم جدید و آپدیت شدن سیستم نخواهید داشت و در انعطاف کامل با آن به سر خواهید برد.

از موارد مهم در ویلاهای خسروان قطعا ایجاد امنیت کافی خواهد بود. به ویژه زمانی که یک ویلای گران در خسروان داشته باشید که سرمایه‌گذاری هنگفتی در آن انجام داده‌اید، هزینه تامین ایمنی مطلوب برای آن به هر میزان باشد، خواهید پرداخت.

در سیستم فناوری خانه هوشمند، شما می‌توانید نوعی بازرسی نا محسوس برای منزل خود داشته باشید. در واقع با بهره‌گیری از برخی از ویژگی‌های امنیتی این شبکه، تامین موارد ایمنی ویلاهای خسروان در دستان شماست.

در این راستا هوشمند سازی منزل به صورتی است که حسگرهای حرکتی، قفل‌های اتومات، دوربین‌ها و تمام موارد مربوط به امنیت ویلاهای خسروان به هم متصل شده و از طریق یک سیستم مرکزی که می‌تواند موبایل شما باشد، آماده آلارم است. این هشدارهای امنیتی به ویژه در مواقعی که در منزل نیستید بسیار کارآمد خواهد بود.

تامین آسایش با فناوری خانه هوشمند در ویلا

این فناوری آسایش بسیاری را برای شما به ارمغان می‌آورد. برای مثال، فکر کنید که مدتی در خانه نبوده‌اید و در یک هوای گرم قصد بازگشت به ویلا در دماوند را دارید، قبل از رسیدن به خانه می‌توانید تاسیسات را به کار بگیرید و بخواهید که هوای منزل را خنک کنند و یا برعکس در یک هوای سرد، آن را گرم کنند. می‌توانید در زمان‌هایی که در منزل نیستید دستور روشن یا خاموش شدن چراغ‌ها را بدهید که این خود می‌تواند معرف حضور افراد در منزل بوده و امنیت را نیز ایجاد کند.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی با سیستم هوشمند در ویلا

تنظیمات سیستم فناوری هوشمند ویلاهای خسروان می‌تواند به گونه‌ای باشد که در راستای صرفه‌جویی و بهینه‌سازی مصرف انرژی عمل کرده باشد. این امر می‌تواند از روش‌های مختلفی هدایت شود. برای مثال با استفاده از یک ترموستات هوشمند این هدف به میزان زیادی قابل دسترسی است. با این کار هم می‌توان به مصرف کم توجه داشت و هم سیستم گرمایش و سرمایش ویلاهای خسروان را به نحو موثرتری کنترل کرد.

در مورد مصرف بهینه برق نیز تا حد زیادی می‌توان بر این سیستم حساب کرد و به صورتی درخور با استفاده از یک تکنولوژی نوین، به پایداری ویلاهای خسروان کمک شایان توجهی کرد.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.