وبلاگ

بهترین ایده‌های ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ ویلا

بهترین ایده‌های ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ ویلا

ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ برای خانه‌های ویلایی یا ویلاهای دماوند، یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های محوطه سازی محسوب می‌شود. افزودن مسیرهای سنگی یا پله‌های سنگی در باغ، یا مسیر عبور در میان حیاط ویلا کمک می‌کند که این قسمت، زیباتر دیده شود و البته این مزیت را هم دارد که ساکنین خانه و مهمانان در هنگام قدم زدن در باغ و ویلا، از مسیرهای مناسب عبور کنند و بتوانند از تماشای منظره اطراف لذت ببرند.

 

بهترین ایده‌های ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ ویلا

مسیرهای سنگی و پله‌های سنگی، طبیعی هستند و نگهداری آن‌ها ساده‌تر است. ایده‌های مختلفی برای طراحی و ساخت یک مسیر سنگی در حیاط و باغ داخل ویلا وجود دارد؛ بسیاری از آن‌ها خلاقانه هستند و به طرز شگفت‌آوری محوطه ویلا را تغییر می‌دهند

با اندکی خلاقیت و الهام گرفتن از ایده‌های ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ می‌توان بهترین نمونه را اجرا کرد. اگر تخته سنگ‌ها روی چمن نصب شوند، زیبایی محوطه حیاط یا باغ در ویلا را زیباتر می‌کنند، چرا که اطراف تخته سنگ‌ها را چمن‌ها فرا گرفته و یک جلوه شیک خواهد داشت. برای ساخت مسیرهای سنگی معمولاً از الگوی خاصی استفاده می‌شود. اگر شما هم یک ویلا در دماوند دارید یا یک باغ اختصاصی دارید، می‌توانید از این مسیرهای سنگی برای زیباتر کردن محوطه استفاده کنید.

در کنار ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ ویلا، طراحی پلکان‌های سنگی در هر قسمت، باز هم بخشی از محوطه سازی محسوب می‌شود. برخی از ایده‌های ساخت و طراحی محوطه برای حیاط ویلا از ساخت آبنما الهام گرفته‌اند. در این حالت اگر مسیرهای سنگی منتهی به آبنما ساخته شوند، جلوه کار بسیار زیباتر خواهد شد؛ چرا که افراد می‌توانند به واسطه مسیر سنگی برای تماشای آبنما به این مکان نزدیک شوند.

نکات مهم برای ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ

اگر به دنبال یک افزودنی شگفت‌انگیز و منحصر به فرد برای محوطه سازی ویلا هستید، ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ را پیشنهاد می‌کنیم. مسیرهای سنگ پله‌ای، بهترین نما را برای حیاط ویلا ایجاد می‌کنند. این زیبایی به اندازه‌ای است که حتی می‌تواند ویلا را به اندازه یک ساختمان لاکچری جلوه دهد!

اگر طراحی مسیرهای سنگی را طبق سبک و مدل روز برای طراحی حیاط ویلا اجرا کنید، می‌توانید حتی با نمای کلاسیک، نمایی شبیه به ساختمان‌های قرون وسطایی را هم تداعی کنید!!

انتخاب سبک و مدل ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ ویلا به سلیقه افراد بستگی دارد. این ایده‌ها آن چنان متنوع هستند که شاید در میان ده‌ها نمونه، سر در گم شوید و نتوانید بهترین نمونه را انتخاب کنید. در این صورت باید از شرکت‌های حرفه‌ای در محوطه سازی و طراحی فضای سبز برای ویلا کمک بگیرید. این عناصر سنگی، خاص و ویژه هستند و اگر بتوانید آن را روی چمن اجرا کنید یا اطراف آن را سنگریزه به کار ببرید، منظره‌ای را خلق می‌کنید که در حوزه ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ، بی همتا خواهد بود!

یکی از نکاتی که در ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ ویلا باید توجه داشته باشید این است که اطراف این سنگ پله‌ها چه چیزهایی باید قرار بگیرد. برخی تمایل دارند سنگ ‌پله‌ها را روی یک بستر پوشیده شده با شن و ماسه نصب کنند؛ برخی دیگر، مسیر را از میان سنگریزه‌های نسبتاً درشت عبور می‌دهند و برخی دیگر تمایل دارند که مسیر سنگی از میان چمن‌ها عبور کند؛ هر کدام از این ایده ‌ها زیبایی خاصی را در حیاط ویلا به وجود می‌آورند.

برای ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ ویلا می‌توانید به صورت ترکیبی از حالت‌های بالا هم استفاده کنید. به طور مثال، مسیر سنگی در بستری از شن و ماسه قرار بگیرد اما در فاصله سنگ‌ها از چمن مصنوعی استفاده کنید؛ این چیزی است که نمای حیاط ویلای شما را به سبک متفاوتی تغییر می‌دهد.

ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ، مکمل آبنما

سنگ پله‌‌ها یا همان مسیرهای سنگی، عنصر طراحی فضای سبز محسوب می‌شوند. ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ به شما کمک می‌کند بدون مزاحمت، از چمن یا مسیرهای سنگریزه عبور کنید. شاید تعجب کنید اما این سبک محوطه سازی، شبیه به طراحی دکوراسیون داخلی هم از ایده‌های مدرن و هم از ایده‌های کلاسیک پیروی می‌کند.

یکی از ایده‌هایی که بسیار مورد توجه قرار گرفته و در ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ بسیار متداول است استفاده از تخته سنگ‌ها به صورت مکمل برای فضای آبنما در حیاط ویلا می‌باشد. مسیرهای سنگی را در کنار استخر حیاط یا آبنمای بزرگ نصب می‌کنید و اگر این فضای استخر به اندازه کافی بزرگ باشد می‌توانید ترتیبی دهید که مسیر سنگی از میان آب عبور کند! این، یک حالت استثنایی اما بسیار متفاوت است! برای طراحی چنین حالتی حتماً باید با شرکت طراح حرفه‌ای مشورت کنید.

در گزینه‌های دیگر برای ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ ویلا کافیست تخته سنگ‌ها از کنار آبنما عبور کنند و این یعنی شما می‌توانید از کنار حوضچه آب عبور کنید، در حالیکه احساس رمانتیک و اندکی ماجراجویانه در شما ایجاد می‌شود!

ایده خلاقانه دیگری که با شگفتی و زیبایی هرچه تمام‌تر همراه است، استفاده از تکنیک نورپردازی برای ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ است! نورپردازی همیشه معجزه می‌کند. می‌توانید مسیرهای مخفی را در لا به لای تخته سنگ‌ها قرار دهید و لامپ‌هایی را در این مسیرها نصب کرده و هنگام شب، چراغ‌ها را روشن کنید. این منظره، بسیار رویایی خواهد بود. این چنین طرحی برای ویلاهای بزرگ یا باغ ویلا در دماوند پیشنهاد می‌شود.

بهترین ایده‌های ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ ویلا
مدل‌های ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ

اگر به ایده‌های اجرا شده و مدل‌های ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ نگاه کنید متوجه تفاوت‌های سبک‌های طراحی خواهید شد. در ساخت مسیرهای سنگی، از تخته سنگ‌ها با ضخامت متفاوت استفاده می‌شود. این تخته سنگ‌ها می‌تواند به صورت شکل‌های هندسی منتظم یا اشکال غیر منتظم برش خورده باشد.

برخی از سنگ‌های دکوراتیو و تزئینی برای محوطه سازی هم وجود دارند که از هیچ شکل خاصی تبعیت نمی‌کنند، اما می‌توان آن‌ها را به طرز هنرمندانه‌ای کنار هم قرار داد. این منظره، چیزی شبیه به پازل را برای ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ به نمایش می‌گذارد.

مدل دیگری که برای ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ پیشنهاد می‌شود اما اندکی برای عبور کردن دشوار است، استفاده از قلوه سنگ‌ها در کنار تخته سنگ‌های صاف است. این ایده‌ها برای برخی از مسیرها کاربرد دارد. اگر حیاط ویلای شما پر تردد است، اجرای این ایده را پیشنهاد نمی‌دهیم.

پرطرفدارترین و بهترین مدل برای ساخت مسیر سنگی در حیاط و باغ این است که تخته سنگ‌های غیر منتظم را با فاصله‌های مشخصی از هم نصب کنید؛ در حالیکه اطراف آن‌ها را چمن و گل‌ها فرا گرفته‌اند. این مسیر، یک “مسیر سبز” خواهد بود که وقتی افراد از آن عبور می‌کنند احساس خوشایندی به آن‌ها دست می‌دهد.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.