وبلاگ

نکاتی که باید در طراحی خانه‌های ویلایی بدانید

نکاتی که باید در طراحی خانه‌های ویلایی بدانید

اگر ‌بخواهید محیطی زیبا و آرامش بخش خلق کنید، که از طرفی درخور نام ویلا باشد و از سوی دیگر، رفاه و آسایش مورد انتظار خانه‌های ویلایی را به همراه داشته‌باشد، باید از اصولی خاص تبعیت کنید. خانه‌های ویلایی دماوند، مخاطبان عمده خود را دارند که برای موفق بودن یک ویلا در دماوند، طراح باید دلسوزانه گام به گام طراحی را جلو برده و با آشنایی با ضوابط، بتواند یکی از بهترین خانه‌های ویلایی مطابق با سلیقه مخاطب و نیاز جامعه را طراحی کند و در دست ساخت قرار دهد.

 

نکاتی که باید در طراحی خانه‌های ویلایی بدانید

نکاتی عمده در طراحی خانه‌های ویلایی و ویلا در دماوند وجود دارد که بد نیست این موارد را با هم از نظر بگذرانیم. در ادامه با ما همراه باشید.

در طراحی خانه‌های ویلایی چه چیز مورد اهمیت است؟

طراحی ویلا در دماوند، سابقه‌ای درخشان و آشنا دارد. اگر می‌خواهید یک طراحی مطمئن در خانه‌هایی ویلایی دماوند داشته‌باشید باید تمامی موارد، از رنگ و بافت گرفته تا پلان، حجم و سایر عناصر طراحی، به صورت دقیق و تمیز انتخاب شده‌باشند. ویلاهای دماوند، از طیفی وسیع در معماری و سبک‌های طراحی داخلی تبعیت می‌کنند. برای مثال در طراحی خانه‌های ویلایی دماوند، شما از مینیمال تا کلاسیک، مدیترانه‌ای، روستیک و … را شاهد هستید و هر یک در نوع خود می‌تواند بسیار بی‌نظیر و دقیق طراحی شده‌باشد.

برای داشتن یکی از بهترین طراحی‌هایی خانه‌های ویلایی در دماوند، که مشتریان زیادی را برای شما به همراه داشته‌باشد، قاعدتا باید از اصولی ویژه بهره ببرید و از تیمی مجرب استفاده کنید که نه تنها با اصول طراحی خانه‌های ویلایی آشنا باشند، بلکه با بازار ویلا در دماوند و رقابت آن نیز آشنا بوده و بتوانند در راستای این مارکت داغ و پر سر و صدا، انتخاب‌هایی صحیح داشته‌باشند.

قبل از اینکه بخواهیم اصول طراحی خانه‌های ویلایی را از نظر بگذرانیم باید یادآوری کنیم که انتخاب سبک طراحی ویلا مرحله‌ای مهم است و شما باید در این زمینه کاملا تکلیف خود و طراح را مشخص کنید تا او بتواند طبق اصول همان سبک کار را پیش ببرد.

شناخت صحیح سبک‌ها به طراح کمک می‌کند تا خانه‌های ویلایی را مطابق با خواسته شما، در حال و هوایی منحصر به فرد، از مدرن تا کلاسیک، طراحی کند و شما در آن ویلا در دماوند، حس مطلوب آرامش را داشته‌باشید.

انتخاب رنگ در خانه‌های ویلایی

انتخاب صحیح و مناسب رنگ در طراحی بخشی غیر قابل چشم‌پوشی است، چه با طراحی خانه‌های ویلایی مواجه باشیم چه با طراحی یک مرکز فرهنگی و یا تجاری، رنگ تا حد زیادی می‌تواند زبان یک طراحی را تغییر دهد؛ در حدی که گاه با انتخاب نامناسب رنگ، یک طراحی فاخر، به اثری مضحک تبدیل شده و یا به نصف خود تقلیل می‌یابد.

در طراحی داخلی خانه‌های ویلایی و یا حتی طراحی نما، انتخاب ترکیبی صحیح از رنگ‌ها، مهم بوده و شما باید ترکیبات رنگی مناسب هر سبک را به صورت صحیحی بشناسید تا بتوانید در یک ویلا در دماوند با همان سبک به کار بگیرید.

برای مثال، در ترکیب‌های رنگی مدرن برای خانه‌های ویلایی، غالبا رنگ‌های پاستلی استفاده می‌شود ولی در نهایت این کارفرما و صاحب‌خانه است که بهتر است بگوید به چه رنگ‌هایی علاقه دارد و طراح با توجه به سلیقه او و راهنمایی و تجربه خود، بهترین رنگ را برای ویلا انتخاب کند.

انتخاب صحیح رنگ به حدی مهم است که اگر اصولی انجام نشود، ممکن است موجب رخوت و سستی اعضای خانه شده و زندگی در مکان مورد نظر را برای آن‌ها سخت کند!

انتخاب رنگ‌های مکمل و ایجاد یک فضای متعادل، بهترین راه حلی است که یک طراح می‌تواند به کار بگیرد تا بتواند غالب روحیات را راضی نگه دارد.

شناختن پالت‌های رنگی در اینجا به کمک شما می‌آید و می‌توانید ترکیبی صحیح و چشم‌نواز را برای خانه‌های ویلایی با استفاده از این پالت‌ها انتخاب کنید.

نورپردازی خانه‌های ویلایی، اصلی اساسی!

نگاهی به بهترین ویلاهای دماوند و خانه‌های ویلایی داشته‌باشید، یکی از مهم‌ترین فاکتورها در این خانه‌ها، نورپردازی آن‌هاست و این مهم‌ترین وجهی است که در اصول طراحی خانه‌های ویلایی به آن پرداخته می‌شود. طراحان حرفه‌ای به خوبی می‌دانند که چه نوع نوری در چه قسمتی باید به کار گرفته شود و چه وسیله نورپردازی برای کدام قسمت از خانه مناسب است و از طرفی، در هر سبکی باید چگونه نورپردازی کرد! بهترین و زیباترین نورپردازی‌ها، باعث می‌شود که خانه‌های ویلایی برای ساکنینشان جذاب جلوه کرده و محیطی شفاف و سبک برای آن‌ها فراهم می‌آورد.

دیوارهای بیرونی با نورهای مخفی، نورپردازی محوطه با چراغ‌های دیواری، نورافکن‌هایی در سایزهای مختلف با شدت و ضعف در نورپردازی و نورپردازی مناسب بالکن و تراس، همگی با هم، خانه‌هایی ویلایی را زیباتر و کارآمدتر می‌کنند و زندگی در آن‌ها را لذت‌بخش‌تر!

توجه به بافت در طراحی خانه‌های ویلایی دماوند

انتخاب یک بافت منحصر به فرد و توجه به آن در طراحی، یکی از اصول و البته یکی از ترفندهایی است که می‌تواند یک ویلا را چند پله بالاتر از سایر رقبای خود قرار دهد! برای مثال، این بافت می‌تواند تکرار یک الگوی خاص هندسی باشد، از منحنی گرفته تا زیگزاگ، مکعب، خطوط درهم شکسته و …

بافت می‌تواند در ترکیبات مربوط به متریال خود را نشان دهد! برای مثال، شما می‌توانید، کفپوش‌ها، لوازم تزئینی، دیوارکوب‌ها و … را از جنسی خاص با الگویی تکرار شونده انتخاب کنید و یا با رعایت تنوع هم به ترکیب صحیحی از متریال‌های مختلف برسید که در نهایت به منحصر به فرد شدن خانه‌های ویلایی دماوند کمک می‌کند.

نکاتی که باید در طراحی خانه‌های ویلایی بدانید
انتخاب صحیح موقعیت پنجره‌ها

بازشوها و پنجره‌ها، ارتباطی مستقیم با نور طبیعی، تهویه مطلوب و منظره و چشم‌انداز مناسب دارند! به همین منظور جایگذاری صحیح این عناصر، و رعایت ابعاد مناسب آن‌ها، کمک زیادی به بهبود کیفیت طراحی خانه‌های ویلایی می‌کند.

اینکه بازشو مربوط به چه عملکردی از خانه ویلایی است و از سوی دیگر، در چه جبهه‌ای قرار می‌گیرد، تاثیر بسیاری بر طراحی آن دارد.

اغلب پنجره‌های ویلاهای دماوند با گشودگی زیاد همراه هستند و غالبا با بازشوهایی سرتاسری مواجه هستیم که وظیفه تامین نور، ویو و تهویه مناسب را بر عهده دارند.

بهترین جهت‌ها برای تعبیه پنجره، دماوند و جنوب است و بعد از آن شرق، بازشوهای غربی فقط در مواقعی مطلوب هستند که چاره‌ای جز ایجاد نورگیر در غرب نداشته‌باشیم!

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.