وبلاگ

با سبک طراحی داخلی تردیشنال به استقبال ویلاهای دماوند بروید

با سبک طراحی داخلی تردیشنال به استقبال ویلاهای دماوند بروید

به دنبال بهترین سبک برای یک طراحی داخلی بودن، تا حد زیادی نسبی است و هرگز نمی‌توان یک سبک از طراحی داخلی را بهترین سبک دانست! صحبت عمده ما پیرامون ویلاهای گیلاوند و سبک‌هایی است که می‌توانید در این ویلاها به کار بگیرید. بسته به روحیات مختلف، ممکن است شما روش‌های مختلفی را برای چیدمان یک ویلا در گیلاوند به کار بگیرید و یا با توجه به اینکه با یک ویلا در دماوند مواجه هستید، ممکن است با رویکردی اقلیمی و استانی، بخواهید کارهای متفاوتی انجام دهید.

 

با سبک طراحی داخلی تردیشنال به استقبال ویلاهای دماوند بروید

از دکوراسیون کلاسیک و سنگین گرفته تا دکوراسیون‌های مینیمال، همه و همه می‌توانند در ویلاهای گیلاوند کاربرد داشته‌باشند! با این حال، سبک طراحی خانه تا حد زیادی تعیین کننده سبک طراحی داخلی هم خواهد بود.

در این میان، افرادی هستند که تا حدی پیرو گذشته هستند و حالشان فقط در فضاهایی خوب می‌شود، که کمی سنتی بوده و به اصطلاح تردیشنال باشد! این افراد را هر کجا که ببرید، به سمت چیزهایی با حس و حال سنتی جذب می‌شوند، چه در یک بازار، چه در میان مغازه‌های لباس و دکوراتیو، چه برای انتخاب رستوران و یا حتی سبک موسیقی!

برای این افراد، سبک طراحی داخلی مطلوب، سبکی است که از سنت پیروی کرده باشد و رگه‌هایی از گرایش تردیشنال در آن دیده شود. به همین منظور در این نوشتار از سایت دکتر بخشی، به آشنایی با سبک طراحی داخلی تردیشنال و کاربرد آن در ویلاهای گیلاوند پرداخته‌ایم با ما همراه باشید.

آشنایی کلی با سبک تردیشنال در طراحی داخلی

این سبک از طراحی داخلی، گرمی گذشته را چاشنی لحظه‌های حال می‌کند و تمی از حس و حالی سنتی را به ویلاهای گیلاوند می‌بخشد. تقریبا می‌توان اینگونه ادعا کرد که سبک تردیشنال در طراحی داخلی، همواره وجود داشته‌است و در هر زمانی اگر به گذشته رجوع داشته‌باشیم، داریم از این سبک استفاده می‌کنیم.

با اینحال در روزگار کنونی، رجوع به پیش از قرن بیستم، بیشتر دستمایه طراحان داخلی تردیشنال است.

این سبک همواره طرفداران خاص خود را دارد و در بین گروهی از افراد همیشه جذاب است، یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها در آمریکا، همین تردیشنال است و اغلب آن را سبکی گرم، منعطف و زیبا می‌دانند که می‌تواند به همین منوال برای ویلاهای گیلاوند نیز کاربرد خاص خود را داشته‌باشد.

اگر می‌خواهید شباهت این سبک با کلاسیک را بدانید، باید بگوییم که برخلاف تصور عام، این دو سبک به هیچ عنوان یکی نیستند و در ظاهر می‌توان شباهت‌هایی بین آن‌ها پیدا کرد که در جزئیات هرگز به این صورت نیست. منعطف بودن و تطبیق‌پذیر بودن سبک تردیشنال، دلیلی محکم برای استفاده مناسب از آن در ویلاهای گیلاوند است!

ویژگی‌های سبک تردیشنال

اگر قصد دارید از این سبک در ویلاهای گیلاوند استفاده کنید، مادر اینجا به برخی از ویژگی‌های تردیشنال اشاره می‌کنیم.

اصولی که در این طراحی مهم هستند، نظم، تقارن و تناسب است که در نهایت در کنار هم یکی از چارچوب‌های اصلی سبک تردیشنال را تشکیل می‌دهند. در سبک تردیشنال، به اجزای ستون‌ها و نحوه پدیدار شدن آن در فضا اهمیتی ویژه داده می‌شود و برای فضاهای داخلی، کف، دیوار و سقف به همان میزان مهم هستند و اصول طراحی خاص خود را دارند.

برای استفاده از این سبک در ویلاهای گیلاوند، لازم است بدانید که تابلوهای دیواری، طاقچه‌های بالای شومینه، قالب‌بندی برخی از قسمت‌ها و درهای فرانسوی، ملحفه ‌های گلدوزی شده، استفاده از پارچه و طرح خاص پنجره و … در این سبک مهم هستند.

برای ایجاد فضایی جذاب که درخور نام کلاسیک باشد، از این ویژگی‌ها غافل نشوید.

البته این موضوع را هم اشاره کنیم که برخی از افراد معتقد هستند که سبک تردیشنال مستلزم یک سرمایه‌گذاری زیاد است. این حرف هم درست است و هم اشتباه! اگر در خرید وسایل مورد نیاز این سبک اسراف کنید و همه چیز را از اقلام لاکچری تهیه کنید، قطعا سبکی گران انتخاب کرده‌اید ولی اشتباه بودن این باور زمانی است که شما از برخی از لوازم قدیمی که دارید در طراحی داخلی استفاده کنید و یا چیزهایی را خودتان بسازید. برای مثال، می‌توانید از لوازم عتیقه، وسایل دور ریختنی قدیمی که گوشه انبار خاک می‌خورد و می‌تواند دکوراتیوی جذاب باشد و مواردی از این قبیل در ویلاهای گیلاوند استفاده کنید و با بودجه‌ای متوسط سبک دلخواهتان را پیاده کنید.

با سبک طراحی داخلی تردیشنال به استقبال ویلاهای دماوند بروید
انتخاب رنگ در ویلاهای جابان با سبک تردیشنال

برخلاف بسیاری از سبک‌های طراحی داخلی که در آن‌ها، با انتخابی محدود از رنگ سر و کار داریم، در طراحی داخلی تردیشنال این موضوع صادق نیست و بسیاری از رنگ‌ها در یک طیف مناسب می‌توانند در سبک تردیشنال به کار روند و زیبایی خود را به جان ویلاهای جابان بریزند!

با اینحال، در سبک تردیشنال هم رنگ‌هایی غالب هستند و قرمز تیره، طلایی، زرد، آبی و سبز، از این دسته از رنگ‌ها هستند که می‌توانند در ویلاهای جابان استفاده شوند.

دیگر رنگ‌ها، طیف‌های مختلف خاکستری، سفید و بژ هستند که در کنار رنگ‌های پاستلی و لطیف می‌توانند هارمونی مناسبی ایجاد کنند و با در بر گرفتن رنگ‌ها گرم، تعادل را برقرار می‌کنند.

اینکه رنگ را در چه بخشی از خانه به کار گرفته‌اید هم تا حد زیادی تعیین‌کننده است. برای مثال، همیشه یک دیوار، دیواری تعیین‌کننده است و تا حدودی دیوار اصلی محسوب می‌شود. اگر رنگ سفید را برای این دیوار انتخاب کردید، می‌توانید رگه‌هایی از طلایی را در بخش‌هایی از آن به کار ببرید، سپس رنگ پرده‌ها را کمی گرم‌تر انتخاب کنید و رنگ مبلمان را در تعامل با همین رنگ‌ها به کار ببرید. مثلا ترکیب سبز، قرمز تیره و بژ می‌تواند هارمونی مناسبی به همراه داشته‌باشد و از رکود فضا جلوگیری کند.

انتخاب پارچه در ویلاهای جابان برای سبک تردیشنال

همانطور که گفتیم استفاده مناسب از پارچه، بخشی مهم از یک سبک موفق تردیشنال است. با اینحال از هر پارچه و هر طرحی نیز نمی‌توان استفاده کرد و باید از پارچه‌هایی با بافت ویژه این سبک بهره برد.

راه راه، پارچه‌هایی با گل‌های کوچک و درشت و یا مخمل انتخاب‌هایی مناسب هستند که در ترکیب با سایر عناصر طراحی داخلی می‌توانند جذاب عمل کنند.

ابریشم و ساتن یا مخمل‌هایی با گل برجسته، وقار بیشتری به فضا می‌بخشند و از طرفی، رنگ‌های زنده و پر انرژی بیشتر با این سبک سنخیت دارند.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.