وبلاگ

بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا چیست؟ به همراه نکات مهم در خرید

بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا چیست؟ به همراه نکات مهم در خرید

انتخاب و خرید بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا، بخصوص در سرمای فصل زمستان بسیار اهمیت دارد. برای ویلاهای نوساز، پیشرفته‌ترین سیستم گرمایشی یعنی گرمایش از کف و دیوارها در نظر گرفته شده است، اما برخی از ویلاها هنوز مجهز به تجهیزات گرمایشی نیستند یا صاحبان ویلا می‌‌خواهند تاسیسات قدیمی را با مدل‌های جدیدتر جایگزین کنند.

 

بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا چیست؟ به همراه نکات مهم در خرید

برای اینکه بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا را تهیه کنید یک سری نکات مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید. بدون اطلاع قبلی نمی‌توانید یک دستگاه گرمایشی را بخرید. نیازهای اساسی ساختمان مشخص می‌کنند که کدام دستگاه یا وسیله گرم‌کننده برای چه قسمت‌هایی مناسب است.

انواع بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا به دو صورت مرکزی و مستقل در بازار وجود دارند. سیستم‌های گرمایشی مرکزی در یک قسمت از ساختمان نصب می‌شوند و جریان هوای گرم را از طریق کانال‌ها به تمام قسمت های ویلا منتقل می‌کنند.

سیستم‌های گرمایشی مستقل به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که برای هر مکان به صورت مجزا نصب می‌گردند و همان قسمت را گرم می‌کنند. به طور مثال، پکیج یونیت‌ها یا داکت اسپلیت تجهیزاتی هستند که به صورت مستقل برای گرمایش سالن اصلی یا هر یک از اتاق‌ها نصب می‌شوند.

انتخاب از میان انواع بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا کار نسبتاً دشواری است. هر دستگاه، یک مشخصات فنی منحصر به فرد دارد و در یک شرایط آب و هوایی بهتر کار می‌کند. ممکن است شما یک سیستم گرمایشی را در نظر بگیرید که برای ویلا خریداری کنید اما به دلیل رطوبت بالای موقعیتی که ساختمان ویلا در آن قرار گرفته، این دستگاه گرمایشی نمی‌تواند به خوبی کار کند.

تمام نکات فوق برای خرید سیستم‌های تهویه‌ای یا سیستم‌های خنک‌کننده برای ویلا هم وجود دارند. عوامل مختلفی باید هنگام خرید بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا و همچنین سیستم‌های تهویه در نظر گرفته شود. در قسمت بعد، نگاه کوتاهی به این نکات خواهیم داشت.

در خرید بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا به این نکات توجه کنید

یکی از عوامل موثر در انتخاب شما برای خرید بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا مقدار رطوبت هوا و شرایط آب و هوایی ساختمان و منطقه است. از آنجائیکه سیستم‌های تهویه‌ای، غالباً وظیفه گرمایش و سرمایش را در کنار هم برعهده دارند، مسئله کنترل حجم رطوبت، دما و فشار بسیار اهمیت پیدا می‌کند.

اگر ویلای شما در یک منطقه خشک با رطوبت بسیار پایین قرار گرفته باید سیستمی را انتخاب کنید که بتواند رطوبت ساختمان را تنظیم کند؛ یعنی مجهز به دستگاه رطوبت‌زن باشد.

در خرید بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا به اندازه ساختمان ابعاد و اندازه اتاق‌ها و سالن اصلی توجه کنید. ویلاهای بزرگتر به سیستم‌های پیشرفته‌تر و وسیع‌تری نیاز دارند. معمولاً برای ویلاهای لاکچری، سیستم گرمایش از کف براساس سیستم تابشی پیشنهاد می‌شود.

اگر دستگاه گرمایشی را به صورت مرکزی در ویلا نصب می‌کنید به میزان سر و صدا و ارتعاش دستگاه توجه داشته باشید. این در مشخصات فنی دستگاه گرمایشی نوشته شده است. اکثر سیستم‌های گرمایشی، بدون سر و صدا و آرام کار می‌کنند. قبل از خرید بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا مشخص کنید که قصد نصب در یک اتاق را دارید یا می‌خواهید برای کل ساختمان استفاده کنید.

قیمت سیستم‌های گرمایشی، عامل دیگری است که برای هر مشتری اهمیت دارد. هرچه سیستم‌های گرمایشی یا دستگاه پیشرفته‌تر باشد، گرانتر هستند، بنابراین باید یک تحقیق در بازار داشته باشید و مناسب‌ترین دستگاه را مطابق با بودجه مالی خود خریداری کنید.

هنگامیکه می‌خواهید دستگاه گرمایشی یا یک سیستم مرکزی را برای ویلا بخرید فراموش نکنید که این سیستم‌ها همانند هر دستگاه دیگری نیاز به تعمیرات و نگهداری دارند.

همه سیستم‌های تهویه مطبوع، گرمایشی و سرمایشی در داخل ویلا از لحاظ میزان مصرف انرژی، بهینه‌سازی شده‌اند اما شاید نیاز باشد به صورت دوره‌ای آن‌ها را بازرسی کنید، زیرا امکان استهلاک یا آسیب دیدگی برای آن‌ها وجود دارد. این مسئله‌ای است که ۵ یا ۱۰ سال پس از نصب سیستم‌ها ممکن است اتفاق بیفتد.

چه سیستم‌هایی را برای گرمایش و تهویه ویلاها نخریم؟

اینکه چه سیستم‌هایی را نباید برای تهویه یا گرمایش ویلاها بخرید یک مسئله حقیقی و بسیار مهم است. برخی از دستگاه‌ها برای ویلاها اصلاً مناسب نیستند. مثلاً سیستم تهویه کولر گازی و داکت اسپلیت، برق زیادی مصرف می‌کند. از آن جائیکه ساختمان ویلا بزرگ است، شما به چند عدد از این تجهیزات نیاز دارید تا به صورت مستقل در هر قسمت نصب کنید. طبیعی است که مصرف برق شما ناگهانی افزایش پیدا می‌کند و هزینه‌ها به صورت تصاعدی بالاتر می‌رود.

برخی از مدل‌های جدید داکت اسپلیت به صورت مرکزی نصب می‌شوند و از طریق کانال‌ها هوای گرم را منتقل می‌کند، بنابراین دمای یک اتاق با دمای سالن برابر است و امکان کنترل مستقل برای گرما وجود ندارد.

بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا چیست؟ به همراه نکات مهم در خرید
بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا که می‌توانید انتخاب کنید

علی رغم توصیه فوق، برخی از مدل‌های دستگاه‌های موجود در بازار، بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا محسوب می‌شوند. یک پکیج یونیت گازی، بهترین انتخاب است. این سیستم‌ها را می‌توانید مطابق با نیازهای ویلا در هر ابعاد و اندازه‌ای خریداری کنید. دومین سیستم گرمایشی برای ویلاها همان گرمایش از کف یا سیستم‌های تابشی هستند.

در ماه‌های سرد فصل زمستان که در بیرون از ساختمان ویلا باران و برف بسیار می‌بارد، آرامش و آسایش در داخل ساختمان بسیار مهم است. همه ما به دنبال آن هستیم که گرمایش مناسبی را در داخل خانه فراهم کنیم.

از آنجائیکه گزینه‌های زیادی برای انواع بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا وجود دارد، شاید در انتخاب یک مدل با سردرگمی مواجه شویم. همانطور که در قسمت‌های قبلی اشاره کردیم قیمت خرید سیستم‌های گرمایشی و میزان مصرف انرژی آن‌ها بسیار مهم است. برخی از ویلاها ممکن است با استفاده از انرژی خورشید گرم شوند که مجهز به پنل‌های خورشیدی هستند.

با بررسی منابعی که بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا را معرفی می‌کنند، در حال حاضر دستگاه‌های گازسوز بهترین گزینه هستند. گرمایش گازی یکی از راهکارهای سازگار با محیط زیست است. انواع هیترها، شومینه و بخاری‌های مختلف در ابعاد و اندازه‌های گوناگون برای گرمایش داخل ویلا قابل استفاده هستند. با توجه به منطقه‌ای که می‌خواهید سیستم گرمایشی را نصب کنید، انتخاب شما فرق می‌کند.

گزینه دیگر برای بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا، دستگاه‌های گرمایشی برقی هستند. این سیستم‌ها اگر به صورت مستقل نصب شوند، از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه‌تر خواهند بود.

گرمایش الکتریکی، کارآمد و پایدار است. گرمایش از کف، یکی از این سیستم‌ها است که برای ویلاها پیشنهاد می‌شود. گرمایش الکتریکی از کف، مزایای زیادی دارد؛ نصب آن ساده است و به طور کلی ارزانتر تمام می‌شود. اگر سیستم گرمایش از کف برای ویلا سفارش دهید، فضای زیادی در داخل خانه اشغال نمی‌کند، چرا که در قسمت زیر کفپوش‌ها نصب می‌شود.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.