وبلاگ

تکنیک‌های نورپردازی حیاط و باغچه ویلا به همراه مزایای آن

تکنیک‌های نورپردازی حیاط و باغچه ویلا به همراه مزایای آن

نورپردازی حیاط و باغچه ویلا، یک راهکار برای محوطه سازی و زیباتر کردن نمای بیرون ساختمان ویلا است. همه ما کم و بیش با اهمیت و نقش نورپردازی در زیباتر کردن فضاهای مختلف آشنایی داریم. در مقالات مختلف هم پیرامون تکنیک نورپردازی برای دکوراسیون داخلی صحبت کرده‌ایم. نور باعث می‌شود یک فضا، زیباتر و دلنشین‌تر به نظر برسد. همچنین استفاده از لامپ‌ها و عناصر مختلف برای نورپردازی، یک جلوه درخشان و خاصی را به وجود می‌آورد.

 

تکنیک‌های نورپردازی حیاط و باغچه ویلا به همراه مزایای آن

اگر یک ویلا در دماوند خریده باشید حتماً ترجیح می‌دهید که حیاط ویلا از فضای تاریک و خسته‌کننده به یک محیط لذت‌بخش تبدیل شود که در این صورت، تکنیک‌های جدید نورپردازی حیاط و باغچه ویلا را به شما پیشنهاد می‌دهیم. اهمیت نورپردازی در محوطه سازی به اندازه ای است که می‌تواند جلوه استخر در ویلا یا فضای باربیکیو یا حتی آتشگاه در محوطه ویلا را بیش از پیش، نمایان سازد. تمام این اقدامات به این منظور انجام می‌شود که ساختمان ویلا از هر نظر، کامل و زیبا باشد.

با استفاده از روش‌های جدید نورپردازی حیاط و باغچه ویلا، عنصر طراحی دکوراسیون فضای سبز را تقویت می‌کنید. مزیت مهم دیگری که نورپردازی برای ساختمان شما ایجاد می‌کند این است که نور کافی را در محوطه پراکنده می‌سازد و این یعنی شما می‌توانید ساختمان خود را از نفوذ افراد متفرقه محافظت کنید.

اجرای تکنیک‌های نورپردازی حیاط و باغچه ویلا در دماوند باید براساس طرح و نقشه از پیش تعریف شده انجام گیرد. بنابراین، مشورت با شرکت‌هایی که در این زمینه، سابقه اجرایی مناسبی دارند ضرورت پیدا می‌کند.

نورپردازی حیاط و باغچه ویلا چگونه ساختمان را زیباتر می‌کند؟

اگر بخواهیم تکنیک‌های نورپردازی حیاط و باغچه ویلا را به صورت اصولی‌تر بررسی و اجرا کنیم، نیاز است که منابع تامین روشنایی برای این قسمت را بشناسیم. به طور کلی، سه منبع اصلی برای روشنایی حیاط و باغچه ویلا به کار می‌رود. یک نوع از روشنایی، مجموعه لامپ‌ها یا پروژکتورهای کوچکی هستند که تمام محوطه را روشن می‌کنند و برای جلوگیری از ورود سارقین مناسب می‌باشند.

دسته دوم از سیستم روشنایی در نورپردازی حیاط و باغچه ویلا، نورهایی هستند که برای هدایت ساکنین خانه و مهمانان به قسمت‌های مختلف نصب می‌شوند. این نورها را معمولاً در اطراف باغچه، لا به لای بوته‌ها، اطراف استخر، نزدیک درب ورودی، نزدیک نرده‌های اطراف محوطه و اطراف راه پله‌های درب ورودی می‌توانید به راحتی مشاهده کنید. این نورها معمولاً با توجه به سبک طراحی فضای سبز نصب می‌شوند؛ یعنی می‌توانند به رنگ‌های مختلف باشند، تا علاوه بر اینکه نورپردازی حیاط و باغچه ویلا را زیباتر می‌کنند، یک عنصر هدایت‌کننده برای عبور افراد، هنگام شب، در محوطه باشند.

دسته سوم سیستم روشنایی که در نورپردازی حیاط و باغچه ویلا به کار می‌روند، منابع روشنایی یا لامپ‌هایی هستند که به منظور برجسته کردن ویژگی‌های باغ و روشن‌تر ساختن قسمت‌های بسیار تاریک در حیاط استفاده می‌شوند.

بسته به نوع طراحی ویلا و محوطه‌ای که در اختیار شما قرار دارد، می‌توانید هر کدام از سه گزینه فوق را در نورپردازی حیاط و باغچه ویلا اجرا کنید. انتخاب‌های متنوعی برای نورپردازی حیاط و باغچه در ویلای خود پیش‌رو دارید. آنچه مسلم است این که با استفاده از منابع نور و روشنایی، محوطه ویلای شما بسیار زیباتر و دلنشین‌تر خواهد شد.

نورپردازی حیاط و باغچه ویلا به منظور تامین امنیت

یکی از مهم‌ترین مزایایی که نورپردازی حیاط و باغچه ویلا برای ساکنین ساختمان به همراه دارد، تامین امنیت بیشتر است. افزایش روشنایی در حیاط ویلا، احتمال ورود سارقین، افراد متفرقه یا حتی حیوانات را به داخل محوطه بسیار کمتر می‌سازد. با استفاده از یک ولتاژ مناسب برای منابع روشنایی، به راحتی می‌توانید منبع نور را برای کل محوطه، به خصوص تاریک‌ترین قسمت‌های ویلا، تامین کنید.

بهترین مکان‌ها برای نورپردازی حیاط و باغچه ویلا به منظور تامین امنیت، قسمت درب ورودی، اطراف دیوار‌های پشتی ویلا، نورپردازی برای قسمت پارکینگ، انبار، مسیرهای تردد، لا به لای درختان در حیاط ویلا و نصب روشنایی در نزدیکی نرده‌های اطراف ساختمان ویلا است.

معمولاً برخی نورافکن‌ها با منبع تغذیه با ولتاژ پایین برای این قسمت‌ها استفاده می‌شود. نورافکن‌ها روی سطح بیرونی دیواره ساختمان نصب می‌شوند و می‌توانند تا فاصله‌های دورتر را روشن کنند. حتی اگر در ویلا حضور نداشته باشید، این نورها نشان می‌دهند که ساکنین در خانه هستند.

نورپردازی حیاط و باغچه ویلا در مسیرهای عبور از حیاط

یکی از زیباترین قسمت‌هایی که می‌توانید نورپردازی حیاط و باغچه ویلا را به نحو مطلوب اجرا کنید، مسیرهایی است که افراد از آن عبور می‌کنند. در داخل حیاط ویلاها معمولاً قسمت‌هایی برای کاشت چمن‌ها و گل‌ها و گیاهان اختصاص داده شده و از لا به لای این مناظر، سنگفرش‌هایی برای عبور در نظر گرفته شده است. اطراف مسیرهای عبور، جایی در میان محوطه فضای سبز، بهترین مکان برای نصب سیستم روشنایی است.

اگر مسیرهای پیاده‌روی را با لامپ روشنایی تزئین کنید، به طور حرفه‌ای، این قسمت‌ها را برجسته خواهید کرد. مدل‌های متنوعی از انواع لامپ برای نصب در دو طرف راهروی اصلی، منتهی به ورودی ویلا، وجود دارد.

لامپ‌ها را می‌توانید در اطراف استخر یا حتی باغچه‌های کوچک در میان چمن‌ها هم نصب کنید. بهترین مدل لامپ برای این نوع طراحی، لامپ‌هایی هستند که ولتاژ پایین، حدود ۱۲ تا ۱۵ ولت، مصرف می‌کنند. حتی می‌توانید از لامپ ال ای دی با رنگ‌های مختلف برای نورپردازی حیاط و باغچه ویلا استفاده کنید.

اگر از لامپ‌های ولتاژ پایین برای نورپردازی حیاط و باغچه ویلا استفاده کردید، حتماً از ترانسفورماتورهای کاهنده جریان که برق ۱۲۰ ولت را به ۱۲ ولت کاهش می‌دهند، استفاده کنید.

تکنیک‌های نورپردازی حیاط و باغچه ویلا به همراه مزایای آن
نورپردازی حیاط و باغچه ویلا در مکان‌های خاص

هدف از نورپردازی حیاط و باغچه ویلا این است که اطراف ساختمان و بیرون آن، روشن‌تر و دلبازتر به نظر برسد. نورپردازی هنگام شب، اثرات خود را بهتر نمایان می‌کند. تکنیک نورپردازی در محوطه سازی یک عنصر طراحی محسوب می‌شود. اگر در داخل حیاط ویلای خود آلاچیق دارید، بهترین گزینه آن است که سقف آلاچیق را با لامپ‌های زیبا بپوشانید تا هنگام شب، روشنایی کافی را برای قسمت زیر آلاچیق فراهم کند.

برای ویلاهایی که دارای استخر هستند، تکنیک‌های نورپردازی باز هم کاربرد دارد. لامپ‌های کوچک کم مصرف را در اطراف استخر و نقاط کم ارتفاع نصب کنید تا به خوبی قابل مشاهده باشند. نصب لامپ‌های کوچک به صورت رشته‌ای از لامپ‌های زرد یا نقره‌ای برای تزئین دیوار حیاط یا کنار نرده‌های محوطه اطراف حیاط و ساختمان ویلا، ایده دیگری است که باعث می‌شود نورپردازی حیاط و باغچه ویلا زیباتر به نظر برسد.

از برخی مدل‌های چراغ برای روشنایی ورودی ویلا می‌توانید استفاده کنید. بهترین مدل که به سبک کلاسیک طراحی شده، چراغ‌هایی هستند که شبیه به فانوس ساخته شده‌اند. دو یا سه عدد فانوس در دو طرف ورودی ویلا، این قسمت را به سبک قلعه‌های قرون وسطایی تغییر می‌دهد!

یکی دیگر از تکنیک‌های خاص برای نورپردازی حیاط و باغچه ویلا استفاده از لامپ‌ها یا منبع روشنایی نقطه ای است. لامپ نقطه‌ای، لامپ‌های کوچکی هستند که به صورت مخفی نصب می‌‌شوند و وقتی روشن هستند، یک پرتوی نور باریک با شدت متوسط یا زیاد را به سمت بالا نمایش می‌دهند.

سیستم روشنایی براساس لامپ نقطه‌ای، یکی از خاص‌ترین سیستم‌های نورپردازی محسوب می‌شود که می‌تواند برای برجسته کردن پوشش گیاهی اطراف استخر یا درختان و بوته‌ها در محوطه ویلا به کار رود.

اگر لامپ نقطه ای داخل چمن‌ها نصب شود، یک نمای منحصر به فرد را ایجاد خواهد کرد. استفاده از این تکنیک برای ویلاهای لوکس در دماوند پیشنهاد می‌شود. شما حتی می‌توانید منبع نور را به گونه‌ای تنظیم کنید که انتشار پرتوی نور از لامپ در زاویه دلخواه شما تنظیم شود. به این ترتیب، یک نورپردازی حرفه‌ای را اجرا کرده‌اید.

وبسایت مشاور املاک حقانی

ما در کنار این خدماتی که آنلاین ارائه می دهیم خدمات مشاوره ی تلفنی نیز برای شما ارائه خواهیم داد.

اگر اطلاعات بیشتری نیاز دارید با شماره ی ۰۹۳۷۰۰۰۰۰۳۷ در تماس باشید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.